کد خبر: 4058601
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

شرکت ارتباطات سیار ایران با برپایی پویش ختم سوره یس ویژه ایام ماه رمضان، زمینه آزادی 9 زندانی زن بدهکار در موضوعات جرایم غیرعمد را فراهم کرد.

یک میلیون و ۱۷۰ هزار تماس برای آزادی 9 زندانی زنبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سیداسدالله جولایی، رئیس هیئت‌امنای ستاد دیه کشور با گفت: اپراتور اول تلفن همراه، رمضان امسال با شعار ترویج فرهنگ اسلامی و با هدف آزادی حداکثری زندانیان زن سرپرست خانواده، پویش «ختم سوره یس» را کلید زد تا بواسطه این اقدام خیر مشترکان این شرکت در قالب پویش مردمی همیار ستاد دیه در امر آزادی زندانیان غیربزهکار باشد.

جولایی افزود: در این پویش مردمی که به مدت 30 روز مدیریت شد، مشترکان تلفن ‌همراه می‌توانستند به صورت رایگان با شماره «۹۹۹۸» تماس گرفته و افزون بر سهیم شدن در ثواب ختم سوره «یس» در اجر مساعدت از مستندان دربند نیز مشارکت کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به این که در طول اجرای این کمپین بیش از یک میلیون و ۱۷۰ هزار تماس با مدت زمان سه میلیون و ۳۴۵ دقیقه شنیدن کلام وحی، به ثبت رسید، همراه اول در ازای این مشارکت جمعی، رقمی بیش از هفت میلیارد ریال را از محل بودجه مسئولیت اجتماعی خود و از طریق ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به مسئله آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص داد.

رئیس هیئت‌امنای ستاد دیه کشور گفت: با توجه به اینکه همراه اول برای تشویق مشترکان تلفن همراه به همراهی هر چه بیشتر در این پویش، وعده قرعه‌کشی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس را داده بود، ۳۰ کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس به ارزش هر نفر ۵۰ میلیون ریال نیز برای برندگان به قید قرعه تدارک دیده شد که مراسم آن امروز، 31 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

جولایی تصریح کرد: کارکنان همراه اول با هدف حمایت از بدهکاران غیرخلاف‌کار در آستانه نوروز سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اقدام به کمکی در حدود سه و نیم میلیارد ریال داشتند که معادل همین رقم را نیز شرکت همراه اول تقبل کرد تا در مجموع با رقم اهدایی افزون بر هفت میلیارد ریال زمینه آزادی 41 نفر از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه کشور (شامل 31 نفر مرد و 10 نفر) فراهم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: