کد خبر: 4058665
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: پرداخت سود ۲۰۰ هزار نفر از جاماندگان دریافت سود سهام عدالت امروز آغاز شده است.

به گزارش ایکنا، ایرنا نوشت: محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به واریز سود سهام عدالت مشمولان این سهام، گفت: استخراج اطلاعات و محاسبه سود جاماندگان سهام عدالت از امروز آغاز شده و امیدوارم تا فردا (یکشنبه) همه پرداخت‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت در دو ماه نخست امسال مشکل شماره شبای معتبر بانکی خود را برطرف کرده بودند، اظهار کرد: به همین علت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از امروز (شنبه)، سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ این تعداد از سهامداران را به حسابشان واریز کرد. 

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت با مشکل شبای معتبر بانکی روبرو هستند، گفت: شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که باعث شده تا سود سهامداران به حساب آنها واریز نشود. 

وی، درباره سهامداران عدالتی که هنوز شماره شبای معتبر بانکی خود را اصلاح نکرده‌اند، گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهند تا در روند پرداختی‌های آتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار گیرند. 

حسنلو خطاب به سهامداران عدالت گفت که نگران سود سال‌های گذشته خود نباشند و ادامه داد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی امسال در چندین نوبت، واریز سود سهامداران عدالت را در دستور کار خود قرار داده است اما امیدواریم این گونه سهامداران هر چه سریع‌تر مشکل شماره شبا معتبر بانکی خود را حل کنند تا این شرکت بتواند سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ آن‌ها را پرداخت کند. 

بر اساس این گزارش، سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام)، با هدف ایجاد سامانه‌ ای یکپارچه، فراگیر و ارائه خدمات مطلوب به سهامداران بازار سرمایه راه‌اندازی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir به‌صورت حضوری و غیرحضوری ثبت‌نام خود را در این سامانه انجام دهند و به باشگاه بزرگ مشتریان بازار سرمایه ملحق شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: