کد خبر: 4059121
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
عناوین برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در سالروز آزادسازی خرمشهر

«امیر خط‌شکن» به «شهری در آسمان» می‌رود

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بسته‌برنامه «خرمشهرها در پیش است» را به مناسبت چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر در فرهنگ‌سراهای مناطق ۲۲ گانه اجرا می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری بسته‌برنامه «خرمشهرها در پیش است» در آستانه روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: ۸۳ عنوان برنامه فرهنگی هنری با ۱۷۵ اجرا به این مناسبت در نظر گرفته شده که هدف از برگزاری این برنامه‌ها افزایش آگاهی شهروندان از حماسه آزادسازی خرمشهر است.

وی با اشاره به برنامه «شهری در آسمان» گفت: مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه این برنامه را در طول چند روز با تجلیل از تعدادی از ایثارگران و رزمندگان تهرانی حاضر در عملیات آزادسازی خرمشهر (عملیات الی بیت‌المقدس) برگزار می‌کنند.

 فاطمیان‌پور ادامه داد: «شهری در آسمان» در فرهنگسرای امام(ره) به شکل ویژه در روز سه‌شنبه سوم خرداد از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌شود و در آن از علی محمد اسدی، یدالله بهمن‌آبادی، عبدالرسول نصیری و حمیدرضا سلامی فرماندهان دفاع مقدس تجلیل خواهد شد. همچنین بسته محتوای مجازی «خرمشهرها در پیش است» در نظر گرفته شده که در آن هر یک از فرهنگ‌سراها یک عنوان محصول مجازی به مناسبت آزادسازی خرمشهر تولید و در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری افزود: در ویژه‌برنامه «سینمای مقاومت» با مشارکت کمیته فرهنگی انجمن منتقدان خانه سینمای ایران و با حضور تعدادی از سینماگران شاخص حوزه دفاع مقدس، فیلم های «یدو»، «موقعیت مهدی»، «درخت گردو» و «آبادان ۱۱۶۰» از روز ۱۷ خرداد به مدت سه هفته متوالی به نمایش در می‌آید.

فاطمیان‌پور از برگزاری برنامه «روز خوب پیروزی» خبر داد و اظهار کرد: در این برنامه تعدادی از ساکنان شهرک ۲۲ بهمن که از جنگ‌زدگان دوران دفاع مقدس و از شاهدان عینی جنگ تحمیلی هستند تجلیل می‌شوند و گزارشی از خاطراتشان تهیه و در فضای مجازی منتشر خواهد شد. برنامه «روایت فرمانده» نیز به تقدیر از خانواده شهید محمد جهان‌آرا اختصاص دارد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای عملیات فتح خرمشهر به بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سردار شهید مصطفی کلهری فرمانده گردان سیدالشهدا اشاره کرد و گفت: ویژه‌برنامه «امیر خط‌شکن» در روزهای منتهی به سالروز آزادسازی خرمشهر در باغ موزه قصر برگزار و از کتاب خاطرات وی با همین عنوان رونمایی شد.

وی در پایان گفت: برنامه «ایثار و پیروزی» در روز سوم خرداد با هدف تکریم جانفشانی‌های رزمندگان اسلام با حضور خانواده شهدای منطقه ۱۶، سخنرانی یکی از فرماندهان دفاع مقدس، اجرای سرود و خاطره‌گویی اجرا می‌شود. ۷۵ عنوان برنامه محله‌ای منطقه‌ای نیز در فرهنگسراهای پایتخت میزبان شهروندان تهرانی است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این برنامه‌ها می‌‌توانند با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :