کد خبر: 4062437
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
حجت‌الاسلام لیمویی خبر داد:

آغاز ارزیابی مجازی برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآن بسیج

رئیس دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برگزاری مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج گفت: قبل از آغاز مرحله کشوری، ارزیابی مجازی از برگزیدگان مرحله استانی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا لیمویی، رئیس دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور

حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا لیمویی، رئیس دارالقرآن بسیج مستضعفین، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به برگزاری مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج گفت: پس از پایان یافتن مرحله استانی این مسابقات 500 نفر در بخش‌های مختلف ایده‌پردازی، گروهی، خانوادگی و انفرادی در رشته‌های حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

وی در ادامه به اضافه شدن مرحله ارزیابی مجازی از برگزیدگان مرحله استانی اشاره کرد و افزود: این مرحله از مسابقات از روز 17 خردادماه آغاز شده و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.

لیمویی با تأکید بر اینکه پس از ارزیابی مجازی حدود 200 نفر موفق به راهیابی به مرحله کشوری خواهند شد، تصریح کرد: مرحله کشوری این مسابقات نیز بعد از برگزاری ارزیابی مجازی به صورت حضوری به مدت چهار روز در سازمان بسیج مستضعفین برگزار خواهد شد.

رئیس دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج کشور امسال متفاوت از سال‌های قبل و در چهار بخش ایده‌پردازی، خانوادگی، گروهی و انفرادی برگزار می‌شود و طی آن علاوه بر افراد و گروه‌های برتر، خانواده قرآنی برتر بسیج نیز معرفی خواهد شد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن بسیج با رویکرد جدید و در سطح عمومی طراحی شده است تا مردم و خصوصاً بسیجیان بتوانند در این مسابقات شرکت کنند، به همین منظور دارالقرآن بسیج با هدف ایجاد یک حرکت قرآنی در بین آحاد جامعه به خصوص تشکل‌های قرآنی، گروه‌های قرآنی، خانواده و جوانان و نوجوانان مسابقات را در چهار بخش طراحی کرده است.

بخش اول ایده‌پردازی است، مخاطب این بخش مؤسسات و پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند که ایده‌های خلاقانه خود را در حوزه مسائل قرآنی کشور به دبیرخانه مسابقه ارسال کرده‌اند، ایده‌هایی که ملاک‌های برتری بیشتری از حیث نوآورانه بودن، خلاقیت و ... را دارا باشند، از سوی دارالقرآن بسیج حمایت خواهند شد.

آغاز ارزیابی مجازی برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآن بسیج

بخش دوم مسابقات گروهی است. در این بخش هر کدام از اعضای گروه(گروه سه نفره) در یک موضوع مشخص در مسابقات شرکت می‌کنند و در پایان آن گروهی که امتیاز بالاتری را کسب کند موفق به کسب رتبه برتر خواهد شد.

بخش سوم، مسابقات خانوادگی است. در این بخش مشارکت به صورت خانوادگی است و هر کدام از اعضای خانواده در یکی از رشته‌های مشخص شده شرکت خواهند کرد و در پایان خانواده‌ای که امتیاز بالاتری را کسب کنند به مرحله بالاتر می‌رسد.

بخش چهارم نیز مسابقات فردی است. در این بخش مشارکت به صورت فردی خواهد بود و رقابت‌های آن در رشته‌های حفظ آیات موضوعی عفاف و حجاب(ویژه بانوان)، مفاهیم سوره‌های مبارکه حجرات، صف و محمد(ص) از تفسیر نور، حفظ قرآن(شامل رشته‌های حفظ سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء و حفظ ۳۰ جزء از قرآن) ترتیل‌خوانی، قرائت تحقیق و قرائت تقلیدی(ویژه پسران زیر ۱۵ سال) برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود مرحله مقدماتی و نیمه‌نهایی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج بهمن و اسفندماه سال گذشته در بخش‌های مختلف برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha