کد خبر: 4064330
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱

بازدید رئیس حوزه هنری قم از آسایشگاه سالمندان و معلولان قم

رئیس حوزه هنری قم گفت: در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب متوجه شدیم که خدا بندگانش را رها نکرده و معطل ما بنده ها نیست.

بازدید رئیس حوزه هنری قم از آسایشگاه سالمندان و معلولان قمبه گزارش ایکنا، محمدعلی روزبهانی، رئیس حوزه هنری قم در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم با تشکر از مدیریت و پرسنل این مؤسسه، گفت: تصور ما از آسایشگاه، فیلم‌هایی است که می‌بینیم، اما وقتی که وارد محیط می‌شویم بسیار تفاوت داشته و زمانی که از نزدیک با شرایط و زحمت این خدمتگزاران آشنا می‌شویم، اولین موردی که به ذهن می‌رسد، یک حس مسئولیت و وظیفه‌شناسی سنگین از جانب ایشان است.

وی تصریح کرد: در این بازدید متوجه شدیم که خدا بندگانش را رها نکرده و کار خدا معطل ما بنده‌ها نیست، همیشه تعدادی مستضعف و نیازمند و یا معلول وجود دارند که کار ایشان روی زمین نمانده و انسان‌های ایثارگر و از خود گذشته به اینها خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس حوزه هنری قم افزود: وقتی که با این مسیر آشنا می‌شویم و انبوه نیازهایی را می‌بینیم، از آن لحظه به بعد تمام دغدغه‌های ذهنی ما به این سمت است که بتوانیم سنگی از روی این زمین برداریم.

روزبهانی بیان کرد: ما در حوزه هنری استان قم بنا به شرح مأموریتی که داریم، تمام سعی خود را انجام داده که از ظرفیت هنری استان استفاده کنیم تا کمتر از یک ماه با برنامه‌ریزی‌های عملیاتی نزدیک با گام‌های کوچک راه بزرگی را شروع کنیم.

محمدرضا آزاد، محقق و پژوهشگر هنری تئاتر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه زمانی که از مقابل آسایشگاه عبور می‌کردم، فکر می‌کردم پشت این دیوارها چقدر آدم‌هایی هستند که فعالند و کار می‌کنند، گفت: از خدا شاکرم که چنین تقدیری برای من رقم زد که از نزدیک حضور پیدا کردم و بعد از امروز احساس می‌کنم که چقدر کار نکرده دارم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه چقدر کارها می توانستم انجام بدهم و تا حالا انجام نداده‌ام، افزود: آرزو می‌کنم خدا توفیق دهد تا بتوانم کاری بکنم وقتی از کنار آسایشگاه عبور می‌کنم، پیش خودم بگویم که من این کار کوچک از دستم برآمد.

فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم نیز بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان، مرکز آموزشی اوتیسم، طرح مثبت زندگی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌‌های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده است که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

وی اظهار کرد: تعدادی از خانواده‌های دارای معلول از روستا و شهرهای کوچک به امید عنایت حضرت معصومه(س) به قم می‌آیند و از این نظر تعداد معلولین استان، درصد بیشتری از استان‌های دیگر است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه در حال راه‌اندازی هنردرمانی شامل موسیقی، تئاتر و نقاشی هستیم، از متخصصان و علاقه‌مندان حضور در این عرصه برای فعالیت دعوت به عمل آورد.

جلال بیطرفان

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha