کد خبر: 4064508
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
نوستالژی دهه 60 با فیلم‌های پایان هفته

«مردی که موش شد» سوار بر «زرد قناری» به جعبه جادویی می‌رسد + فیلم

در پایان هفته جاری فیلم‌های مختلف سینمایی چون «زرد قناری» و «مردی که موش شد» روی آنتن خواهد رفت و نوستالژی دهه شصت را برای مخاطب زنده خواهد کرد.

به گزارش ایکنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن؛ «زرد قناری»، «پیله و پروانه»، «فرشته‌ها با هم می‌آیند»، «تاکسی پلیس»، «ژنرال»، «سفر بخیر»، «روز باران»، «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیکترند»، «مردی که موش شد» و... پنج‌شنبه و جمعه 26 و 27 خرداد ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «زرد قناری» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، جمعه 27 خرداد  ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: کفاش جوانی به‌نام نصرالله مددی که در شهر کوچکی زندگی می‌کند سهم خود را در کفاشی می‌فروشد تا قطعه زمینی بخرد و روی آن به زراعت مشغول شود اما زمینی را که او قولنامه می‌کند صاحبش در تهران با سند جعلی به فرد دیگری فروخته است... در فیلم سینمایی «زرد قناری»؛ مهدی هاشمی، گلاب آدینه و منوچهر حامدی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «پیله و پروانه» به کارگردانی محمد صالحی‌نژاد، جمعه 27 خرداد ساعت 18:10 از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

این فیلم به روایتی جذاب از دختری به نام پروانه می‌پردازد که نمی‌تواند به مدرسه برود. پروانه سال‌ها پیش مادرش را در آتش‌سوزی از دست می‌دهد و پایش هم دچار سوختگی می‌شود و نمی‌تواند خوب راه برود و مدرسه هم با خانه‌شان خیلی فاصله مسافت دارد به همین دلیل پدر پروانه اجازه نمی‌دهد او به مدرسه برود.

صالح ملک تبار، فاطمه ملک تبار، عسگری رئیسی و منوچهر خداپرست در فیلم تلویزیونی «پیله و پروانه» بازی کرده اند.

نوستالژی دهه 60 با فیلم‌های پایان هفته

فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» به کارگردانی حامد محمدی، جمعه 27 خرداد ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

فیلم روایتگر داستان زندگی روحانی جوانی به نام احمد است که با همسرش لیلا زندگی را به سختی و تنگدستی می گذرانند. احمد برای تأمین معاش خانواده، در کنار تحصیل در حوزه، به کار برق کشی ساختمان نیز اشتغال دارد و به همین خاطر بعضا از سوی هم درس هایش نیز مورد شماتت واقع می شود. در همین شرایط، همسرش حامله شده و پس از زایمان آنها صاحب سه فرزند سه قلو می‌شوند. با وجود اینکه انتظار می‌رود با آمدن این سه فرزند، زندگی احمد و لیلا با مشکل و بحران مواجه شود. جواد عزتی، نازنین بیاتی، رضا ناجی و الهام کردا در فیلم سینمایی «فرشته ها با هم می‌آیند» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «تاکسی پلیس» به کارگردانی سعید عالم‌زاده، پنجشنبه 26 خرداد ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: یاسر یک مامور نیروی انتظامی است که دنبال قاچاقچیان مواد مخدر است و در تعقیب و گریز با یک راننده آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد به وسیله راننده تاکسی که با قاچاقچیان نیز آشنایی دارد وارد باند آنها نفوذ کنند. بهنام تشکر، محمد شیری، هومن برق نورد، داریوش موفق، هوشنگ حریرچیان، سارا منجزی و میثاق جمشیدی در فیلم تلویزیونی «تاکسی پلیس» بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «در جستجوی خواستگار» به کارگردانی حسین آقاهرندی، جمعه 27 خرداد ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

سیاوش طهمورث، افسانه چهره آزاد‌، مونا‌ فرجاد، بابک بهشاد، احمدرضا اسعدی‌ و صنم سجادیان‌ در فیلم تلویزیونی «در جستجوی خواستگار» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم تلویزیونی «ژنرال» به کارگردانی علی شاه‌حاتمی، پنجشنبه 26 خرداد ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

«ژنرال»، قصه دو روحانی به نام‌های حمید و کریم است که نیت کرده‌اند به جبهه آمده و در گردان شهادت که گردان خط‌‌شکن است، مشغول به خدمت شوند، اما از آنجایی که نیروهای این گردان تکمیل است حاج علی فرمانده گردان نمی‌تواند آن‌ها را بپذیرد.

در این فیلم میلاد کی‌مرام و علی اوسیوند نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «سفر بخیر» به کارگردانی داریوش مؤدبیان، پنجشنبه 26 خرداد ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: اکبر آقا که در یزد شیرینی‌پزی دارد از ترس دردسرهای بچه‌دار شدن، تن به ازدواج نمی‌دهد، در صورتی که برادر کوچکش اصغرآقا در اصفهان دارای همسر و چند فرزند قد و نیم قد است...

در این فیلم اکبر عبدی، زنده یاد حمیده خیرآبادی، زنده‌یاد پروین سلیمانی، زنده یاد داریوش اسدزاده، زنده یاد مهری ودادیان و روح الله مفیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی «روز باران» به کارگردانی اسماعیل براری، جمعه 27 خرداد ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم داستان مردم یک روستای حاشیه کویر است که در خشکسالی نماز باران برگزار می کنند. در گوشه ای نیز دو کودک یتیم که سقف خانه شان فرو ریخته دست به دعا برداشته‌اند تا باران نبارد.

تکتم دربان، غلامرضا بایران منش، غلامرضا عارف نژاد، زهرا آزاده دل، فاطمه جوانمرد و تیمور مختاری در فیلم سینمایی «روز باران» بازی کرده‌اند.

نوستالژی دهه 60 با فیلم‌های پایان هفته

فیلم سینمایی «اشیا از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکترند» به کارگردانی نرگس آبیار، جمعه 27 خرداد ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم درباره لیلا زنی جوان است که با شوهرش فرید و دخترشان حنانه در یک خانه مستاجری زندگی می کنند صاحبخانه و خواهرش اتی و عزیز به او لطف زیادی دارند. لیلا باردار است و شوهرش فرید که مشغول تحصیل است کار درستی ندارد و زندگی به آنها سخت می گذرد.

در این فیلم؛ گلاره عباسی، حسام بیگدلو، گیتی معینی، امیر غفارمنش و مهران رجبی هنرنمایی می‌کنند.

فیلم سینمایی «سفر بزرگ» به کارگردانی اسماعیل فروخی، جمعه 27 خرداد ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم با بازی نیکلاس کازاله، محمد مجد و جکی نرسیسیان آمده است: ردا یک جوان فرانسوی مراکشی است که به همراه پدر سالخورده خود از جنوب فرانسه به سمت مکه حرکت می کنند تا پدرش زیارت خود را به جای بیاورد. در اولین قدم آنها شروع به شناخت از یکدیگر می کنند و...

شبکه افق

فیلم سینمایی «مردی که موش شد» به کارگردانی احمد بخشی، جمعه 27 خرداد ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: یک بازرگان که در همه سال‌های فعالیتش مالیات خود را نپرداخته و همواره مسائل مالیاتی خود را با رفع و رجوع سپری کرده، ناگهان با یک کارمند سخت گیر روبرو می شود... 

زنده یاد محمدعلی کشاورز و حمید جبلی در فیلم سینمایی «مردی که موش شد» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «تلالو» به کارگردانی جواد مزدآبادی، پنج‌شنبه 26 خرداد ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره حامد و مریم است که دختر دایی و پسر خاله هم هستند. از سال ها قبل با هم قرار ازدواج گذاشته اند، اما به خاطر فوت عزیز مادر حامد و شرایط روحی نامناسب حامد ازدواجشان به تعویق افتاده...

مینا جعفرزاده، حشمت آرمیده، حسن اسدی، شهرام ابراهیمی، هاله میرهادی، محمدرضا عباس نژاد و جمعی از بازیگران شهر تبریز در فیلم تلویزیونی «تلالو» هنرنمایی کرده‌اند.

نوستالژی دهه 60 با فیلم‌های پایان هفته

فیلم تلویزیونی «مندیر بارون» به کارگردانی علی‌رضا اوسیوند، جمعه 27 خرداد ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: شاهرخ جوانی که اصالتاً بختیاری است، ولی در تهران متولد و بزرگ شده. او فرزند یک رزمنده مفقود الاثر است.

مرتضی رحیمی، سارا منجزی‌پور، حسن اسدی، داراب آقاسی زاده، حجت اله نجف پور، حبیب تاجمیری، قاسم سلیمانی، زهرا طاهری، کبری گودرزی، علیرضا اسیوند و رامین راستاد در فیلم تلویزیونی «مندیر بارون» هنرنمایی کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :