کد خبر: 4065188
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵

امانت‌ کتاب به کودکان عضو کانون در سراسر کشور

کودکان و نوجوانان عضو هر یک از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور می‌توانند از دیگر کتابخانه‌های کانون نیز کتاب به امانت بگیرند.

امانت کتاب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بر اساس طرح جدیدی که به پیشنهاد معاونت فرهنگی کانون از ابتدای تیر و در بیش از هزار مرکز کانون در سراسر ایران اجرا می‌شود، هر کودک و نوجوان عضو کانون - جدا از این‌که عضو چه مرکزی در چه نقطه از کشور است - می‌تواند با استفاده از شماره ملی خود به یکی از مرکز کانون مراجعه کتاب به امانت ببرد.

این طرح با هدف تشویق کودکان به مطالعه کتاب، به‌ویژه در هنگام سفر یا روزهای تابستان که برخی از کودکان و نوجوانان به شهر زادگاه خود یا والدین‌شان می‌روند اجرا می‌شود تا بچه‌ها بتوانند از روزهای تعطیل و سفر خود نیز برای مطالعه بیشتر و استفاده از خدمات فرهنگی کانون استفاده کنند.

پیشتر هر عضو کانون تنها می‌توانست از کتاب‌های «مرکز»ی که عضو آن است استفاده کند که با اجرای این طرح از نخستین روزهای تیر ۱۴۰۱ و با راه‌اندازی مرحله دوم سامانه مدیریت مراکز، به همه کودکان و نوجوانان عضو کانون در هر نقطه از کشور، کتاب امانت داده خواهد شد.

این اعضای کانون البته باید کتاب‌ها را پس از مطالعه به همان کتابخانه‌ای تحویل دهند که از آن امانت گرفته‌اند.

سابقه مراکز و کتاب‌خانه‌های کانون اکنون به ۵۷ سال و تعداد این مراکز شامل مراکز ثابت، سیار شهری و روستایی و کتابخانه‌های پستی به ۱۰۳۳ مرکز رسیده است.

در تابستان ۱۴۰۱ نیز کودکان و نوجوانان می‌توانند در سراسر ایران با مراجعه به مراکز کانون و یا  پرتال کانون به نشانی kpf.ir به مدت یک سال ثبت‌نام کنند و پس از مراجعه به آن مرکز علاوه بر امانت کتاب از خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده و در کارگاه‌های هنری و ادبی نیز ثبت‌نام کنند.

فهرست تمام کتاب‌های امانت گرفته شده از سوی کودکان و نوجوانان در طرح جدید و سامانه متمرکز کانون، در کارنامه‌ی مطالعاتی عضو ثبت خواهد شد.

با بهبود نسبی شرایط همه‌گیری کرونا، پایان یافتن سال تحصیلی و آغاز تابستان، مراجعه کودکان و نوجوانان در سراسر کشور به مراکز کانون برای ثبت‌نام در کتاب‌خانه‌ها و کارگاه‌های هنری و ادبی، همچنین کلاس‌های آموزشی کانون زبان ایران افزایش داشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :