کد خبر: 4066004
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

پیام تبریک ایکنا در پی فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری بین‌المللی قرآن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش ایکنا، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری بین‌المللی قرآن امروز یکم تیرماه در پیامی فرا رسیدن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی را تبریک گفت:‌

متن پیام به شرح ذیل است:

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای قمی
رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی

دنیای جهانی‌شده امروز، جهان فرصت‌های بی‌بدیلی است که بیش از هر زمان دیگر با فشردگی فضایی و زمانی و نیز سهولت و تنوع در ارتباطات و انتقال اطلاعات، جهانی را فارغ از مؤلفه‌های زمانی و فضایی پدید آورده است. با این حال، جهانی‌شدن به عنوان پدیده‌ای تأثیرگذار بر تمامی ساحت‌های حیات فردی و اجتماعی انسان مدرن، از نیرویی قدرتمند و درونی‌ شده برای تعقیب یک خواست ادغام‌گرایانه و همگون‌سازانه در برابر نیروهای «دیگر» برخوردار است که این امر بر لزوم صیانت هوشمندانه از فرهنگ بومی و هویت ملی ایشان تأکید دارد؛ مسئله‌ای که بر ضرورت پاسداشت عالمانه از نظام هنجاری و مؤلفه‌های بنیادین فرهنگ بومی را صحه می‌گذارد.

اسلام به عنوان شریعت پیامبر خاتم(علیه و علی آله الاف التحیه و الثناء)، دینی جهان‌شمول و برخوردار از مؤلفه‌های انطباق‌پذیر با فطرت انسانی بوده که در ذات خود ماهیتی جهانی‌شده داشته و سازواری تعالیم آن بر علم و فطرت موجب ماندگاری آن در طول دوران و اعصار مختلف شده است. با این حال، جهانی‌شدن در ذات خود تمایل بسیار به همگون‌سازی فرهنگ‌های ملی در فرهنگ جهانی خود داشته و هر پدیده غیر از خود را «دیگری» تلقی می‌کند و درصدد اضمحلال آن نیروهای خود را بسیج می‌نماید؛ از همین منظر، تبلیغ دین بیش از هر زمان دیگر با پیچیدگی همراه شده و آن را به موضوعی چند ساحتی تبدیل کرده است. «دیگری» که با پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران تبلور عینی خود را یافت و به کانون تبلیغات ضد اسلامی کارگزاران جهانی‌شدن تبدیل شد.

در میانه این کارزار جهانی، سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مبارک برآمده از متن ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی است که نقش برجسته‌ و محوری در امر دفاع عالمانه و هوشمندانه از دین را بر عهده دارد و ثمرات آن شجره طیبه که به ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی در سال 1360 صورت تحقق یافت، توانسته است نقش‌آفرینی مؤثری در جهاد تبیینی ایفا نماید و گام‌های استواری را در راه صیانت از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگ اسلامی ایرانی بردارد.

فرا رسیدن سالروز تأسیس آن نهاد مبارک را تبریک عرض کرده و از خداوند رحمان برای جنابعالی و یکایک همکاران محترمتان، سلامت، عافیت و دوام توفیقات در خدمتگزاری به مکتب نورانی و تمدن‌ساز اسلام را مسئلت می‌نماییم.

خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :