کد خبر: 4066047
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
مسئول دارالقرآن ستاد وزارت نفت:

پرورش سفیران قرآنی را دنبال کنیم

مسئول دارالقرآن ستاد وزارت نفت در مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم این ستاد با تاکید بر اینکه به‌دنبال رسیدن به نقطه‌ای برای پرورش سفیران قرآنی در این مجموعه هستیم، گفت: همه ما باید تلاش کنیم که خادم دارالقرآن باشیم.

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ستاد وزارت نفت ویژه کارکنان، همسران و فرزندان این ستاد، اول تیرماه در مجتمع فرهنگی ـ تفریحی آبعلی صنعت نفت با حضور حجت الاسلام امیر حاجی‌کمالی، مشاور عالی وزیر نفت و رئیس شورای اقامه نماز وزارت نفت، حسین ربیعیان، مسئول دارالقرآن وزارت نفت، جواد یزدیان، مدیرکل منابع انسانی ستاد وزارت نفت و مسئول دارالقرآن ستاد وزارت نفت، محسن قاسمی، از مسئولان دارالقرآن ستاد وزارت نفت و جمعی از اساتید قرآنی و شرکت‌کنندگان این مسابقات برگزار شد.

جواد یزدیان، مدیرکل منابع انسانی ستاد وزارت نفت و مسئول دارالقرآن ستاد وزارت نفت در این مراسم با اشاره به اهمیت پرداختن به امور قرآنی و برگزاری مسابقات قرآن خطاب به متسابقین گفت: خوشا به سعادت شما که در چنین محفلی حضور پیدا کرده‌اید و چقدر خوب است که ثواب حضورتان در این مجلس را به ائمه و اهل بیت(ع) هدیه کنید.

وی افزود: همه ما باید تلاش کنیم که خادم دارالقرآن باشیم و‌ ای کاش دست از عناوین و سمت‌ها برداریم و روزی برسد که بگویند فلان شخص خادم قرآن است؛ این امر روزی محقق می‌شود که مخلصانه برای رضای خدا و بدون چشم‌داشت فعالیت کنیم. خادم‌القرآن باید اخلاق قرآنی داشته باشد. امیدوارم که همه ما خادم قرآن و شما متسابقین سفیران قرآنی باشید و پیام قرآن و آموزه‌های قرآنی را در میان خانواده‌ها و جامعه تبلیغ و ترویج کنید.

مسئول دارالقرآن ستاد وزارت نفت تصریح کرد: هدف ما از این جمع، برگزاری مسابقه نیست چراکه ما به دنبال رسیدن به نقطه‌ای برای پرورش سفیران قرآنی در این مجموعه هستیم و امیدواریم نامه عمل ما همین محافل باشد و خدای متعال نیز از ما چنین محافلی را بپذیرد.

وی با بیان اینکه یکی از زمینه‌های عمل به قرآن برگزاری مسابقات قرآن است، گفت: در سایه این امر مبارک است که جامعه با آیات نورانی قرآن انس و الفت بیشتری پیدا می‌کنند، چراکه قرآن دستور داده آن را با جدیت فرا بگیرید و از آن در زندگی استفاده کنید و قطعا برگزاری این مسابقات چیزی جز اجرا و تحقق این دستور قرآنی نیست.

حجت الاسلام امیر حاجی‌کمالی، مشاور عالی وزیر نفت و رئیس شورای اقامه نماز وزارت نفت نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اینکه قرآن بزرگ‌ترین سرمایه امت اسلامی است، اظهار کرد: نعمت حفظ کلام وحی نیز توفیقی الهی و بس عظیم است که خداوند متعال به بندگان خود عطا کرده است. در حقیقت قرآن کریم کتاب هدایت بشریت است که توسط خاتم انبیاء حضرت محمد(ص) به اذن الهی در جهان اسلام ظهور و تبلور یافته است و از طریق قرآن بود که دل‌های مرده زنده شد و توحید احیا شد و کعبه از چنگال جهالت نجات یافت.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص)، گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «أشرافُ اُمّتی حَمَلَةُ القرآنِ وأصحابُ اللیلِ؛ یعنی اشراف و بزرگان امّت من حاملان قرآن و شب‌زنده دارانند» و خوشا به حال شما که این حدیث رسول الله(ص) را محقق کردید. به همین جهت است که انس با کلام وحی انسان را از وسوسه شیطانی دور می‌کند و او را از گرداب گناه نجات می‌دهد.

مشاور عالی وزیر نفت خطاب به متسابقین گفت: خوشا به حال شما که با قرآن در ارتباط هستید؛ با قرآن بودن حال دیگری دارد و خدا به شما نگاه دیگری دارد. قرآن نور است و همین نور راه را به انسان نشان می‌دهد. در تاریکی نمی‌توان مسیر را پیدا کرد و قدم برداشت لذا باید به سوی نور و قرآن حرکت کرد.

کار قرآنی باید قدرتمند باشد

حاجی‌کمالی با اشاره به اینکه قاریان قرآن در وزارت نفت افتخار ما هستند، تصریح کرد: کار قرآنی باید قدرتمند باشد و ما نیزی تلاش می‌کنیم بودجه بسیار خوبی را در این حوزه داشته باشیم؛ چراکه بصیرت دینی در این جامعه به شما قرآنیان باز می‌گردد. بصیرت زمانی رخ می‌دهد که شما با قرآن حشر و نشر داشته باشید.

دو ویژگی خاص این مسابقات

در بخش دیگری از این مراسم محسن قاسمی، کارشناس دارالقرآن ستاد وزارت نفت ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر دومین دوره مسابقات ستاد وزارت نفت را برگزار کنیم، به دو ویژگی خاص این مسابقات اشاره کرد و گفت: اولین ویژگی این مسابقات مخاطبان آن است که فراتر از کارکنان برگزار شده است و شامل خانواده، فرزندان و همسران کارکنان هم شده است.

وی افزود: دومین ویژگی این مسابقات استفاده از رشته‌هایی است که همه علاقه‌مندان به قرآن بتوانند در این مسابقات شرکت کنند. به‌عنوان مثال اضافه کردن دو رشته صحیح‌خوانی قرآن کریم، به این معنی که هر کسی بتواند قرآن را به راحتی بخواند و رشته حفظ عمومی ویژه سوره‌های کوچک قرآن کریم از دیگر ویژگی‌های این مسابقات است؛ لذا مسابقات را خیلی راحت کردیم تا همه علاقه‌مندان و دوستداران به قرآن جذب به قرآن و این مسابقات شوند. برگزیدگان این مسابقات به مرحله نهایی مسابقات وزارت نفت راه پیدا می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha