کد خبر: 4066393
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳

افزایش چشمگیر شهرک‌های صهیونیست‌نشین در دوره نخست‌وزیری بنت

آمارها نشان می‌دهد که میزان شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی در دوره نخست‌وزیری نفتالی بنت نسبت به دوره نتانیاهو افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایکنا به نقل از العربی الجدید، بنیاد «صلح اکنون» در گزارشی که در وب‌سایت خود منتشر کرده،  اعلام کرد که ساخت شهرک‌های جدید در اراضی اشغالی فلسطین (کرانه باختری و بیت المقدس) در دوره دولت بنت-لاپید در مقایسه با دولت قبلی به رهبری بنیامین نتانیاهو،  62 درصد افزایش یافته است. 

گزارش این سازمان حقوقی حاکی از آن است که میزان تخریب منازل و اموال فلسطینیان در دوره دولت بنت لاپید نسبت به دولت قبل از آن 35 درصد افزایش یافته است.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که شش پاسگاه «غیرقانونی» در دوره بنت ساخته شده و دولت بنت لاپید چندین طرح راهبردی مرگبار را مطرح کرده است که به‌ویژه برای توسعه فلسطین، راه حل دو دولتی و دستیابی به توافق سیاسی مضر است.

هفته گذشته حماس با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: ما طرح جدید شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در قدس اشغالی را که هدف آن جداسازی محله المصراره از باب العمود و بقیه محلات قدس شریف است، رد می‌کنیم و آن را اقدامی با هدف یهودی‌سازی و تجاوز آشکار موقوفات اسلامی و مسیحی می‌دانیم که با هدف تغییر هویت قدس شریف و محدود کردن حضور فلسطینیان در آن انجام می‌شود.

همچنین هفته گذشته وزارت امور خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام كرد: نفتالی بنت، نخست‌وزیر افراطی رژیم صهیونیستی از سفر احتمالی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه بهره‌برداری می‌کند تا بیشترین تعداد ممکن از پروژه‌ها و طرح‌های استعماری نژادپرستانه را در مناطق اشغالی و به‌ويژه در قدس اجرا کند، با اين هدف كه اين امر به واقعيتی غیرقابل تغییر و انتقاد از سوی آمريكا تبديل شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha