کد خبر: 4067312
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
وزیر ارشاد:

ارتقای کیفی و کمی برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ضرورت دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور، بر ضرورت ارتقای سطح کمی و کیفی برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تأکید کرد.                                                                        

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه که با پیش‌دستور گزارش فعالیت‌های فرهنگی دهه کرامت با تأکید بر بنیاد امام رضا(ع) برگزار شد، بر ضرورت ارتقای کیفی و کمی برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) تأکید کرد.

وی افزود: اقدامات اخیر بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برای برپایی باشکوه جشنواره امام رضا(ع) که چندی پیش آیین پایانی نوزدهمین دوره آن در مشهد مقدس برگزار شد، قابل تقدیر است.

اسماعیلی گفت: این بنیاد با برپایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اتفاق عظیمی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری با محوریت مباحث دینی رقم زده است. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه مشارکت بیش از یک میلیون نفر در بخش کتاب این جشنواره یکی از مصادیق اعتلای این رویداد به شمار می‌آید، اظهار کرد: کانون محبت امام رضا(ع) محور وفاق، همبستگی و همدلی اقشار مختلف از سراسر کشور است. 

وی تأکید کرد: باید به این موضوع با محوریت همبستگی به عنوان یک نعمت بزرگ الهی بنگریم تا بتوانیم با هم‌افزاییِ ظرفیت نهاد‌های مختلف و تشکل‌های مردمی به ارتقای سطح کیفی و کمی رویدادهایی مانند جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) کمک کنیم.

بررسی عملکرد اجرایی و فرآیند برگزاری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در پیش دستور کار هفتصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور قرار داشت.

در این جلسه که با حضور سیدمجید امامی، دبیر شورا برگزار شد، ضمن تشریح مجموعه اقدامات و فعالیت‌های نوزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، برخی از اعضا دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند. 

یادآور می‌شود، در بخشی از این جلسه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعدادی از کتاب‌های جدید بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) رونمایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha