کد خبر: 4067397
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

سرپرست خبرگزاری ایسنا منصوب شد

رئیس جهاددانشگاهی، مهدی عرفاتی را به عنوان سرپرست و عضو هیئت‌ مدیره خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منصوب کرد.

سرپرست خبرگزاری ایسنا منصوب شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، سیدروح‌الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس جهاددانشگاهی با صدور حکمی  مهدی عرفاتی را به‌ عنوان سرپرست خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و عضو هیئت مدیره این خبرگزاری منصوب کرد.

همچنین در احکامی جداگانه عیسی علیزاده، معاون هماهنگی و امور مجلس و محمدرضا دهقانی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی یزد نیز برای مدت دو سال به‌عنوان دیگر اعضای هیئت مدیره خبرگزاری ایسنا منصوب شدند. جمال رحیمیان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز عضو حقوقی این خبرگزاری به شمار می‌رود.

در متن حکم مهدی عرفاتی آمده است:

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به‌عنوان یک رسانه‌ حرفه‌ای و پیشرو، یکی از سرمایه‌های ارزشمند کشور و جهاددانشگاهی است. با توجه به لزوم نوآوری، ارتقای و توسعه‌ در این رسانه و عطف به تجربیات و توانمندی‌های جنابعالی، شما را به‌عنوان «سرپرست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و عضو هیئت مدیره» منصوب می‌کنم. لازم است برای نیل به اهداف عالی این رسانه مأموریت‌های زیر مورد توجه ویژه قرار گیرد:

1- برنامه‌ریزی و تلاش برای ارتقای کیفیت و کمیت تولید خبر و محتوا با توجه به سه اصل خوب، مفید و امیدبخش بودن.

2- بهینه‌سازی و ارتقای ساختار و مدیریت برای نظارت بر سلامت و صحت اخبار و محتوا در حین توجه به‌سرعت انتشار و استقلال رسانه.

3- توجه ویژه و برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه‌ نوآوری رسانه‌ای و استفاده از فناوری‌های جدید نرم و فرهنگی برای رویش و زایش، مجموعه‌های جدید در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا).

4- همراهی و هم‌افزایی رسانه‌ای برای رشد و بالندگی، رکن مولود انقلاب «جهاددانشگاهی» و جریان‌سازی دستاوردهای علمی _ فرهنگی، فناوری و نوآوری آن به‌عنوان «زیست بوم نوآوری نخبگان کشور».

5- تشکیل هدفمند و منظم جلسات هیئت مدیره و تدوین سند برنامه‌ی‌ راهبردی و ارزیابی شاخص‌های رشد و توسعه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا).

یادآوری می‌شود، عرفاتی که پیش‌ از این به‌عنوان دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت مشغول فعالیت بود، مدیرمسئول و سردبیر روزنامه جام جم، معاون خبر روزنامه فرهیختگان و سردبیر خبرگزاری‌های نسیم و دانشجو را در کارنامه خود دارد.

دهقانی فیروزآبادی همچنین در نامه‌هایی جداگانه از تلاش‌های صادقانه علی متقیان در زمان تصدی مدیرعاملی خبرگزاری ایسنا و محمدحسین ایمانی خوشخو، سیدعبدالحمید احمدی و علیرضا زجاجی، اعضای سابق هیئت مدیره این خبرگزاری قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha