کد خبر: 4068150
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۴
در دیدار مدیران دو مجموعه قرآنی مطرح شد

تأکید بر همکاری مرکز امور قرآنی اوقاف و دارالقرآن ارتش

در دیدار رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با جمعی از مدیران قرآنی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر همکاری این دو نهاد در اجرای برنامه‌های قرآنی تأکید شد.

دیدار رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با مدیران قرآنی ارتش جمهوری اسلامی ایران

به گزارش ایکنا، روز گذشته یازدهم تیرماه حمید مجیدی‌مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیری با جمعی از مدیران قرآنی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

در این دیدار ظرفیت‌های قرآنی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی سرهنگ مهدی میدانی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز ارتش جمهوری اسلامی ایران تشریح شد.

میدانی در آغاز این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند انجام فعالیت‌های قرآنی در ارتش به تشریح چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی و برنامه‌های پیش‌بینی شده در این نیرو پرداخت و گفت: به صورت جدی پیگیر افزایش توجه به امور قرآن و نماز در ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم و تبیین فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در بین کارکنان و خانواده‌‌های آنان و همچنین افزایش تعداد حفاظ و قاریان و متسابقان قرآنی در ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق تدابیر فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور از اولویت‌های اداره قرآن، عترت و نماز ارتش است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش تعداد حفاظ 1 تا 30 جزء قرآن در این نیرو از 9 هزار به 31 هزار نفر افزود: علاوه بر این، 400 دارالتحفیظ در سطوح مختلف ارتش نیز راه‌اندازی شده و در کنار آن توسعه بحث مهدویت و آشنایی با معارف نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه نیز جزء برنامه‌های ارتش بوده است و با اجرای این برنامه‌ها فصل جدیدی از فعالیت‌های قرآنی ارتش در حال رقم خوردن است.

بر اساس این گزارش حمید مجیدی‌مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به ایجاد ساختار جدید قرآنی در ارتش که دارای استقلال بیشتری نسبت به قبل است اشاره و تأکید کرد: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برای هرگونه حمایت از فعالیت‌های قرآنی در سطح نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی می‌کند.

مجیدی‌مهر تصریح کرد: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در زمینه ساماندهی و آموزش داوران قرآن کریم ارتش جهت داوری در مسابقات قرآنی که ویژه این قشر برگزار می‌شود، همکاری لازم را خواهد داشت و علاوه بر آن تعامل و همکاری پیرامون فعالیت‌های مشترک، تبادل و انتقال تجارب دو نهاد نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش ایکنا در پایان این جلسه در خصوص برنامه‌ریزی جهت آموزش و برگزاری مسابقات قرآن کارکنان پایور و وظیفه آجا و مسابقات خواهران شاغل، همسران و فرزندان کارکنان ارتش بحث و تبادل نظر صورت گرفت و همچنین در مورد میزبانی ارتش از مسابقات قرآن خواهران شاغل، همسران و فرزندان نیروهای مسلح که در سال 1400 برگزار شده بود، نکاتی ارائه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha