کد خبر: 4072683
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵

طالبان از صدور فرمان‌های اسلامی بیشتر خبر داد

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان با انتقاد از عدم اطاعت نیروهای این گروه از دستورات وزارتخانه، از صدور فرمان‌های بیشتر در این راستا خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری شفقنا افغانستان، خالد حنفی، وزیر امر به معروف گروه طالبان که به ولایت پکتیا سفر کرده، از کارکردهای برخی از نیروهای این گروه انتقاد می‌کند و می‌گوید که شماری از اعضای آن‌ها فرمان‌های صادر شده رهبری را به گونه کامل عملی نکرده‌اند.

حنفی در این دیدار گفت: سه سال می‌شود که از سوی رهبر فرمانی برای مجاهدین ابلاغ شده بود که موهایشان را مطابق شریعت بگذارند.

سرپرست وزارت امر به معروف طالبان افزوده است که در صورت آراسته نبودن ظاهر نیروهای طالبان، آنان جذب نهادهای دولتی نخواهند شد.

آقای حنفی می‌گوید: اکنون از سوی وزارت داخله احتمالاً چنین است که موی کسی که سازگار با سنت نباشد، او ثبت‌نام نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  این وزارت خانه نقش مهمی در بقای نظام اسلامی دارد و با وجود فشارهای بین‌المللی، از تصمیمات خود عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی همچنین افزود: اگر در منطقه‌ای امر به معروف نباشد، غضب خداوند بر آن مردم نازل می‌شود. ما دست‌به‌دست هم داده‌ایم تا نظام اسلامی را در این‌جا مستقر کنیم و به همین دلیل همه تصمیم‌ها و سایر احکام را اجرا خواهیم کرد و فرمان‌های دیگری هم در راه است.

حنفی  همچنین خواستار همکاری مردم پکتیا با حکومت شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha