کد خبر: 4076286
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

کلام خبرنگاران زینبی می‌تواند ندای حق را به گوش جهانیان برساند

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز خبرنگار در بیانیه‌ای تأکید کرد: واژگان و کلامِ خبرنگاران و روایتگرانِ زینبی می‌تواند ندای حق و حقیقت را به گوش جهانیان برساند و بر لوح تاریخ ثبت و ضبط کند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران

به گزارش ایکنا، متن بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت 17 مرداد، روز خبرنگار به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«سر نی در نینوا می‌ماند اگر زینب نبود، کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود»

17 مرداد، روز خبرنگار، یادآور اراده عظیم پیام‌رسانی مردان و زنانی است که در خط مقدم دفاع از مرزهای فکری و فرهنگی بر مدار حق و مبتنی بر واقعیت و حقیقت قلم می‌زنند و با گزارشگری واقع‌بینانه، صادقانه و شفاف مسیر حق را بر آیندگان روشن می‌کنند.

۱۷ مرداد به یاد شهید محمود صارمی «روز خبرنگار» نامگذاری شده است. شهدای عرصه رسانه و بزرگان این عرصه فراوانند و هر یک چراغ راه خبرنگاران آزاده این مرز و بوم بوده، هستند و خواهند بود. در این میان اما حضرت زینب (س) الگویی بی‌مانند برای حق‌گویی در مقابل ظلم و جور و شقاوت محسوب می‌شوند.

کلام فصیح و روایت دقیق و شیوای شیرزن کربلا بود که پیام قیام سیدالشهدا(ع) را از سرزمین کربلا به جهان رساند و ندای مظلومیت حسین (ع) و یاران با وفایشان را جاودانه ساخت و شقاوت اشقیای باطل را برملا کرد.

امروز که جمهوری اسلامی ایران با رهبری حکیمانه رهبر عزیز انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در مصافی نابرابر با استکبار جهانی به عنوان کشوری آزاده و مستقل، الگوی آزادگان جهان محسوب می‌شود، واژگان و کلامِ خبرنگاران و روایتگرانِ زینبی می‌تواند ندای حق و حقیقت را به گوش جهانیان برساند و بر لوح تاریخ ثبت و ضبط کند.

روابط‌ عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) که امسال همزمانی روز شهادت آن امام معصوم با روز خبرنگار، معنویت خاصی به این روز بخشیده است و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار از جمله خبرنگاران شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران که در 8 سال دفاع مقدس و پس از آن در مسیر اطلاع‌رسانی اقتدار و توانمندی‌های دفاعی ارتش به شهادت رسیدند، روز خبرنگار را گرامی داشته و با تقدیر از زحمات و خدمات اصحاب رسانه، برای اهالی عرصه قلم و خبر، آرزوی سربلندی و موفقیت در امر خطیر اطلاع‌رسانی دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha