کد خبر: 4076693
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰

ایران برخورد فوری، شدید و صریح آلمان با عوامل هتک حرمت قرآن را خواستار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام تحریک آمیز تعداد اندکی از معاندین در هتک حرمت کلام الله مجید و اهانت به مقدسات اسلامی در برابر مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان، تأکید کرد: منتظر واکنش فوری، شدید و صریح آلمان در برخورد با عوامل این اقدام توهین‌آمیز و پیگیری سریع قضائی جهت پیشگیری از تکرار چنین اقداماتی هستیم.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه

به گزارش ایکنا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام تحریک‌آمیز تعداد اندکی از معاندین در هتک حرمت کلام‌لله مجید و اهانت به مقدسات اسلامی در برابر مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان، در روز تاسوعای حسینی را شدیدا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد، این اقدام هتاکانه، مصداق بارز فتنه‌انگیزی و نفرت‌پراکنی است و از سوی همه مسلمانان، موحدان و وجدان‌های پاک و معتقدان به همزیستی و گفت‌وگوی بین ادیان قویا محکوم است. 

کنعانی همچنین نسبت به پیامدها و عواقب خطرناک اینگونه اقدامات جسارت‌آمیز و فتنه‌انگیزانه هشدار داد و افزود: اینگونه جسارت‌ها نسبت به مقدسات اسلامی، وجه دیگری از افراطی‌گری و خشونت‌آفرینی تکفیری و داعشی است که برخورد قوی و بازدارنده علیه آن از مسؤلیت‌های دولت‌های مدعی حقوق بشر، آزادی و دموکراسی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن پاسخگو دانستن دولت آلمان در قبال این واقعه تاسف‌بار، تاکید کرد منتظر واکنش فوری، شدید و صریح آلمان در برخورد با عوامل این اقدام توهین‌آمیز و پیگیری سریع قضائی جهت پیشگیری از تکرار چنین اقداماتی هستیم.

کنعانی در پایان افزود: اینگونه اقدامات فتنه‌انگیزانه که در ورای آن دست استکبار و صهیونیسم جهانی قرار دارد، بار دیگر اهمیت اتحاد و انسجام بیش از پیش مسلمین و کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام را ضروری می‌نماید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha