کد خبر: 4077287
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

اهانت به قرآن در آلمان ضدیت با اصل دینداری است

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص اهانت تعدادی از عناصر ضد انقلاب در آلمان به ساحت مقدس قرآن کریم، بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد: این حرکت، برگ دیگری از ذات و هویت ضد انقلاب در ضدیت با اصل دینداری و خداپرستی را نمایان ساخت.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،‌ متن این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

اهانت وقیحانه تعدادی از عناصر ضد انقلاب در هامبورگ به ساحت و حریم مقدس قرآن کریم برگ دیگری از ذات و هویت آنها در ضدیت با اصل دینداری و خداپرستی را نمایان ساخت. بدیهی است که این اقدام صرفا معطوف به عناصر خودفروخته ضد انقلاب نخواهد بود و دستگاه‌های دولتی و امنیتی آلمان نیز باید پاسخگوی زمینه‌سازی خود جهت تکرار این اقدامات اسلام‌ستیزانه باشند.

براساس شواهد و مستندات موجود، اسلام‌ستیزی و اکنون قرآن‌ستیزی آشکار در غرب محصول یک تحول فکری در جوامع این کشورها نبوده و بالعکس، خروجی تاریک اتاق‌های فکر نهادهای اطلاعاتی و فکری کشورهایی مانند آلمان و فرانسه محسوب می‌شود.

سکوت معنادار پلیس هامبورگ‌ در برابر اهانت آشکار اخیر به قرآن کریم و عدم اقدام حداقلی در مواجهه با عناصر ضد انقلاب، به وضوح این فرضیه را تقویت می‌کند که دستورالعملی غیر اعلامی نسبت به رواج «اسلام‌ستیزی نظام‌مند» در جوامع گوناگون اروپایی با آمریت جریان‌های پشت پرده و آشکار  قدرت در غرب‌ وجود دارد.

می‌بایست بانیان و عواملی که در آلمان، اروپا و هر نقطه دیگری از جهان که در سر‌، سودای زدودن پرتوهای نورانی و انسان‌ساز قرآن کریم از دل انسان‌ها دارند، متوجه این حقیقت باشند که دین مبین اسلام در طول تاریخ، علی رغم همه این توطئه‌ها استوار و پابرجا مانده و هر روزه وجدان‌های تشنه بشری بیشتری را به سوی خود جذب می‌کند.

با وجود آنکه اهانت عده‌ای معلوم الحال به کتاب مقدس و انسان‌ساز قرآن کریم، اعلان جنگ علیه انسانیت‌، فطرت و آزادی محسوب می‌شود، مع الوصف تأثیری بر روند رو به رشد بیداری اسلامی نخواهد داشت.

گفتنی است؛ بعدازظهر یکشنبه، 16 مرداد، حدود ۱۰ نفر که پرچم‌های منقش به شیر و خورشید را در دست داشتند در مقابل مرکز اسلامی شهر هامبورگ آلمان در اقدامی شنیع به ساحت نورانی قرآن کریم جسارت کردند.

پلیس آلمان با حضور در محل هیچ اقدامی برای جلوگیری از این عمل که بر اساس قوانین این کشور نیز ممنوع است، انجام نداد و صرفاً نسبت به گرفتن فیلم و عکس مبادرت کرد.

جسارت کنندگان به ساحت قرآن کریم همچنین در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) با هدف تحریک احساسات پاک مسلمانان ضمن رقص و پایکوبی در محل، شعارهایی اهانت‌آمیز به بزرگان دین و مسئولان جمهوری اسلامی ایران سر دادند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به این حرکت ضد دینی، آن را محکوم و تأکید کرد: این اقدام هتاکانه، مصداق بارز فتنه انگیزی و نفرت‌پراکنی است و از سوی همه مسلمانان، موحدان و وجدان‌های پاک و معتقدان به همزیستی و گفت‌‌وگوی بین ادیان قویا محکوم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha