کد خبر: 4077059
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱

شیخ صفی‌الدین: تا ابد کربلایی و حامی مستضعفان خواهیم ماند

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان ضمن تأکید بر حمایت این جنبش از ملت و مقاومت فلسطین گفت: در این ایام عاشورایی با امام حسین(ع) پیمان می‌بندیم که مقاوم، کربلایی و حامی مستضعفان در لبنان، فلسطین و همه منطقه باقی خواهیم ماند.

به گزارش ایکنا به نقل از المنار، شیخ هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله در مراسم عاشورای حسینی در شهر صور لبنان گفت: ما تا ابد با امام حسین(ع) کربلایی و مقاوم باقی خواهیم ماند.

شیخ صفی‌الدین گفت: امروز روز مصیبت بزرگ است. روزی که یاران اندکی در کنار امام حسین(ع) ماندند و ما تأکید می‌کنیم که با همه قدرتی که خداوند به ما داده است از مستضعفین در لبنان، فلسطین و همه منطقه دفاع خواهیم کرد.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در پایان گفت: یا حسین(ع) ما با تو خواهیم ماند و در هر عرصه‌ای فریاد می‌زنیم که یا حسین تو را ترک نخواهیم کرد با امام حسین(ع) عهد می‌بندیم که ما مقاوم باقی خواهیم ماند و همواره فریاد می‌زنیم: هیهات منا الذله.

شیخ صفی‌الدین گفت: حزب الله حامی همیشگی مقاومت فلسطین و رزمندگان و ملت آن در سرزمین‌های اشغالی 48، کرانه باختری و قدس باقی خواهد ماند و ما به ملت عزیز و دوست داشتنی فلسطین می‌گوییم که ما با شماییم. ای قهرمانان جهاد اسلامی ما با شماییم.

او در خصوص اختلاف مرزی لبنان و رژیم صهیونیستی تأکید کرد: ما مقاومت مدافع لبنان عزیز و ثروت‌ها و حقوق آن باقی خواهیم ماند و مدافع واقعی حاکمیت و استقلال باقی خواهیم ماند و آسمان و دریا گواهی خواهند داد که این دریا و آسمان متعلق به ماست این ثروت‌ها متعلق به ماست و ما آن را ثابت خواهیم کرد؛ زیرا در آن شرافت وطن، عزت، مقاومت، تاریخ و دفاع از همه مقدسات ماست.

وی در خصوص مسائل سیاسی در لبنان نیز گفت: قلب‌های ما گشاده باقی خواهد ماند و ما آماده هر دیداری (با دیگر گروه‌های سیاسی در لبنان) هستیم تا با یکدیگر یک وطن واقعی و یک استقلال واقعی را بسازیم که به خاطر آن خون می‌دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha