کد خبر: 4077283
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱

چگونه خود را برای مراسم اربعین آماده کنیم + فیلم آموزشی

جمعیت هلال احمر بسته‌ای آموزشی برای مواجهه با مخاطراتی مثل بیماری در مراسم اربعین، آماده و در قالب آموزش همگانی در اختیار عموم مردم قرار داده است.

چگونه خود را برای مراسم اربعین آماده کنیم + دروس و فیلم آموزشی

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم اربعین سال جاری دو مشخصه ویژه دارد، اول اینکه در فصل بسیار گرم سال واقع شده به حدی که دست‌اندرکاران ارائه خدمات در مراسم اربعین از هم اکنون در خصوص مواجهه با شرایط آب‌وهوایی گرم و خشک هشدار داده و توصیه می‌کنند زائران روزها در موکب‌های دارای امکانات سرمایشی استراحت کنند و شب‌ها به پیاده‌روی بپردازند. همچنین تمهیدات لازم برای پیشگیری از گرمازدگی از جمله نصب مهپاش‌ها، آبسرد‌کن‌ها و توزیع آب سرد و یخ نیز پیش‌بینی شده است.

مسئله دیگری که امسال در مراسم اربعین باید مد نظر داشت، تداوم شیوع کرونا در جهان و شیوع برخی دیگر از بیماری‌ها است که لزوم آشنایی زائران با پروتکل‌های بهداشتی در تجمعات و نحوه مراقبت از خود و دیگران در این سفر معنوی را ضروری کرده است.  

بر اساس همین ضرورت و با هدف آموزش زائران و حضور زائران توانمند و آگاه به مسائل بهداشتی و امدادی در مراسم پیاده‌روی اربعین، معاونت آموزش‌های همگانی جمعیت هلال احمر، بسته آموزشی در قالب آموزش همگانی برای زائران فراهم کرده است.

این بسته آموزشی حاوی توصیه در خصوص موارد بهداشتی، بیماری‌های شایع، آموزش مربوط به پیشگیری‌ها، مواجهه با مخاطرات شایع در مرزها و ویدئوهای آموزشی است.

زائران علاقه‌مند می‌توانند پس از مطالعه و مشاهده این بسته آموزشی در آزمون این دوره شرکت و در صورت قبولی گواهینامه حضور در دوره آموزشی جمعیت هلال احمر را دریافت کنند.

دریافت آموزش‌‌های همگانی جمعیت هلال احمر ویژه اربعین حسینی

 

 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha