کد خبر: 4078189
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
حجت‌الاسلام حریزاوی بیان کرد:

نقش ممتاز جلسات تفسیر قرآن در اعتلای شبکه جهاد تبیین

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم برگزاری جلسات تفسیر و تدبر در قرآن کریم را جهت شکل‌گیری شبکه تبیین‌گری، مهم و انسان‌ساز ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این جلسات نقش اساسی در گسترش اندیشه جهاد تبیین دارد و بانوان می‌توانند نقش کلیدی در این زمینه داشته باشند.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در نشست شورای مرکزی هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی گفت: امروز جهاد تبیین مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب است و برای تحقق کامل آن باید روحیه اندیشه‌ورزی و تبیین‌گری هم در میان قشر مذهبی به‌ویژه بانوان فرهیخته ترویج شود و بسترسازی عملیاتی در این زمینه صورت پذیرد.

وی برگزاری جلسات تفسیر و تدبر در قرآن کریم را جهت شکل‌گیری شبکه تبیین‌گری مهم و انسان‌ساز ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این جلسات نقش اساسی در گسترش اندیشه جهاد تبیین دارد و بانوان می‌توانند نقش کلیدی در این زمینه داشته باشند.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه گسترش جریان قرآنی در میان دانشگاهیان کشور ابراز کرد: دروس معارف دانشگاهی در زمینه قرآنی دارای خلاء جدی است و سازمان دارالقرآن الکریم با استفاده از ظرفیت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی و از طریق ایجاد ارتباط با گروه‌های معارف دانشگاه می‌تواند در اعتلای جریان اندیشه قرآنی نقش‌آفرینی کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم اظهار کرد: در قرارگاه قرآنی جهاد تبیین تاکنون بیست صنف قرآنی را شناسایی شده و لازم است فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم قرآنی به این شبکه عظیم‌ دعوت شوند.

وی تصریح کرد: هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی باید به مأموریت مشخصی دست پیدا کند و نتایج عملیاتی فعالیت‌ها تا پاییز سال جاری اعلام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha