کد خبر: 4078196
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷

اعلام زمان‌بندی‌ مرحله نیمه‌نهایی مسابقات «مشکات»

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قرآن کریم مشکات از ۲۵ مرداد تا ۲ شهریورماه به مدت ۹ روز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایکنا، چهارمین دوری سراسری و دومین دوره بین‌المللی مسابقات قرآنی مشکات به منظور ترویج فعالیت‌های قرآنی و فراهم آوردن زمینه‌هایی در جهت انس بیش از پیش با مفاهیم تعالی‌بخش و انسان‌ساز قرآن و همچنین نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن در محیط جامعه، در حال برگزاری است.

بر این اساس مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قرآن مشکات از ۲۵ مرداد تا ۲ شهریورماه به مدت ۹ روز برگزار خواهد شد. داوری این دوره از مسابقات را داوران مطرح کشوری برعهده خواهند داشت.

زمان‌بندی مرحله نیمه‌نهایی به شرح زیر است:

۲۵ مرداد: حفظ ۱۰ جزء دختران زیر ۱۶ سال و خانم‌های بالای ۱۶ سال

۲۶ مرداد: حفظ ۲۰ جزء دختران زیر ۱۶ سال و خانم‌های بالای ۱۶ سال

۲۷ مرداد: حفظ کل خانم‌های بالای ۱۶ سال

۲۸ مرداد: حفظ کل دختران زیر ۱۶ سال و ترتیل دختران زیر ۱۶ سال و خانم‌های بالای ۱۶ سال

۲۹ مرداد: اذان و قرائت تقلیدی پسران زیر ۱۶ سال و آقایان بالای ۱۶ سال

۳۰ مرداد: حفظ ۱۰ جزء پسران زیر ۱۶ سال و آقایان بالای ۱۶ سال و ۲۰ جزء پسران زیر ۱۶ سال

۳۱ مرداد: حفظ ۲۰ جزء آقایان بالای ۱۶ سال، حفظ کل پسران زیر ۱۶ سال

۱ شهریور: حفظ کل آقایان بالای ۱۶ سال

۲ شهریور: ترتیل پسران زیر ۱۶ سال و آقایان بالای ۱۶ سال

در این مرحله داوری از آثار ارسال شده رشته‌های قرائت تقلیدی، اذان و ترتیل که در مرحله قبل حد نصاب لازم را گرفته‌اند و همچنین رشته‌های حفظ قرآن کریم که روز‌های ۲۰ و ۲۱ مردادماه آزمون تصویری آن‌ها ضبط شده، به صورت پخش فیلم انجام خواهد شد.

همچنین در این مرحله کارنامه متسابقان از طریق پیام‌رسان واتساپ به شماره‌هایی که هنگام ثبت‌نام درج شده ارسال خواهد شد. در این مرحله هر نفر از زمان ارسال کارنامه به مدت سی دقیقه فرصت اعتراض خواهد داشت. بر اساس اعلام دبیرخانه این مسابقات به اعتراضاتی که وارد باشد رسیدگی خواهد شد.

پس از پایان داوری مرحله نیمه‌نهایی افراد برتر هر رشته برای حضور در فینال این مسابقات دعوت خواهند شد. مرحله نهایی و فینال مسابقات روز‌های ۱۴ الی ۱۶ شهریور ویژه آقایان و روز‌های ۱۷ و ۱۸ شهریور ویژه بانوان در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود در این دوره در بخش بین‌الملل نفر اول ۸۰ میلیون تومان، نفر دوم ۷۰ میلیون تومان و نفر سوم ۶۰ میلیون تومان دریافت خواهد کرد. جوایز بخش کشوری نیز به ترتیب نفر اول حفظ کل کشور ۱۵ میلیون تومان، نفر دوم ۱۲ میلیون تومان و نفر سوم ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha