کد خبر: 4078369
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲

سه طرح از ساترا مجوز گرفت

طرح‌های سووشون نوشته نرگس آبیار، روباه نقره‌ای نوشته داریوش ربیعی و مترسک به تهیه‌کنندگی محمد قاضی از ساترا مجوز تولید سریال گرفتند.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، جلسه شورای صدور مجوز تولید ساترا با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد و در این جلسه طرح سریال «سووشون» به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

سریال «سووشون» برداشتی از رمان «سووشون» نوشته سیمین دانشور است که به روایت جنایت‌ها و ظلم های استعمارگران در اواخر دوران پهلوی می‌ردازد.

در ادامه جلسه شورای تولید، طرح «روباه نقره‌ای» نوشته داریوش ربیعی و سریال کودک «مترسک» به تهیه‌کنندگی محمد قاضی نیز تصویب شد.

همچنین طرح‌های «10 متر زیر زمین» رسانه فیلم نت و «خواهر نامریی» برای بررسی کارشناسی و دعوت از نویسنده و تهیه کننده به دبیرخانه شورا ارجاع شد.

شورای صدور مجوز تولید، به عنوان یکی از شوراهای تخصصی به صورت منظم در سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تشکیل می‌شود و کارشناسان شورا به بررسی کارشناسی طرح‌ها و فیلمنامه‌های سریال‌هایی که رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در صدد تولید آن هستند، می پردازند.

تعامل و جلسات کارشناسی با فیلمنامه‌نویسان و ارائه‌دهندگان طرح‌ها، از مهم‌ترین وظایف شورای صدور مجوز تولید ساترا برای حمایت و توسعه محتوای بومی سالم می‌باشد و برای تسهیل تولید در زیست‌بوم رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، اخیرا جلسات شورای تولید به دو جلسه در هفته افزایش یافته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha