کد خبر: 4078767
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

پیام تسلیت سهرابی در پی درگذشت دو هنرمند

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت هنرمندانِ زنده‌یاد، حسن ارژنگ‌نژاد و بابک برزویه را تسلیت گفت.

به گزارش ایکنا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت زنده‌یاد میرحسن ارژنگ‌نژاد؛ هنرمند پیشکسوت رشته مجسمه‌سازی و زنده‌یاد بابک برزویه هنرمند شناخته‌شده رشته عکاسی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با کمال اندوه و تاسّف، در جریان درگذشت دو هنرمند شایسته و ارجمند عرصه هنرهای تجسمی کشور، زنده‌یادان میرحسن ارژنگ‌نژاد و بابک برزویه قرار گرفتم.

استاد میرحسن ارژنگ‌نژاد در زمره مجسمه‌سازان فنّان و برجسته عرصه هنرهای تجسمی کشور بود. این هنرمند توانمند در طول حیات هنری خود سردیس‌ها و تندیس‌های مانایی را خلق کرد که ازجمله آنها می‌توان به مجسمه ماندگار «آرش کمانگیر» اشاره کرد.

زنده‌یاد بابک برزویه نیز ازجمله عکاسان شاخص و خوش‌قریحه جامعه عکاسی کشور بود که بدون شک، تصویر قاب‌های پرفروغ و ماندگارش از یاد و خاطر اهالی هنر محو نمی‌شود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت به خانواده‌های محترم ارژنگ‌نژاد، برزویه و نیز جامعه مجسمه‌سازی و عکاسی کشور، رحمت و رضوان الهی را برای این دو هنرمند فقید و گران‌قدر خواستارم‌.

عبدالرضا سهرابی
مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha