کد خبر: 4089797
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵

هزینه 16 میلیون دلاری برای افتتاح اولین معبد هندوها در امارات

پس از افتتاح کنیسه یهودیان اولین معبد هندوها در امارات متحده عربی که گنجایش هزار نفر را دارد، با هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیون درهم(۱۶ میلیون دلار) ساخته شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از عربی 21، اولین معبد هندوها در امارات متحده عربی در منطقه جبل علی در امارت دبی افتتاح شد تا محلی برای عبادت برای جامعه هندو، بزرگترین اقلیت موجود در امارات متحده عربی، باشد. این معبد با هزینه تخمینی 16 میلیون دلار ساخته شده است.

این ساختمان عظیم که ترکیبی از معماری هندی و اماراتی است، در یک مجموعه مرکزی که شامل کلیساهای زیادی است، در منطقه بندر جبل علی در جنوب دبی واقع شده و اولین معبد هندوها در یک کشور حوزه خلیج فارس است.

هزاران کارگر از جنوب آسیا در اقامتگاه‌هایی در نزدیکی معبد هندوها زندگی می‌کنند و اتوبوس‌های ویژه‌ای برای انتقال آن‌ها برای بازدید از این معبد 2300 متر مربعی در نظر گرفته می‌شود.

راجو شروف، یکی از اعضای کمیته نظارت بر معبد که یک شرکت نساجی را اداره می‌کند، می‌گوید پدرش پنج دهه رؤیای افتتاح یک معبد هندو در دبی را در سر داشت.

هندی‌ها بزرگترین جامعه مهاجر در امارات هستند و حدود 35 درصد از جمعیت 10 میلیونی را تشکیل می‌دهند.

به گفته فعالان شبکه‌های اجتماعی، افتتاح معبد هندوها یکی از مجموعه اقدامات حمایتی امارات متحده عربی از گروه‌های ضد مسلمانان در مناطق مختلف به حساب می‌آید.

همچنین حاکمان امارات به دنبال حمایت از جامعه یهودی در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با میزبانی از فعالیت‌های همزیستی میان ادیان و تعهد به ساخت جامعه‌ای با ادیان و مذاهب مختلف از جمله کنیسه یهودی بود تا وجهه مثبتی از عرب را به غرب نشان دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha