کد خبر: 4096554
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

تعزیه‌خوانان اعزامی به جمهوری ارمنستان تجلیل شدند

مدیرکل هنرهای نمایشی طی مراسمی از تعزیه‌خوانان اعزامی به جمهوری ارمنستان و اجرای این گروه هنری تقدیر کرد.

تجلیل از تعزیه‌خوانان اعزامی به جمهوری ارمنستانبه گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی، 10 آبان از گروه تعزیه‌خوان اعزامی به جمهوری ارمنستان به سرپرستی ابوالفضل میرزااحمدی تقدیر کرد.

گروه تعزیه قمر بنی‌هاشم دهه آخر ماه صفر براساس هماهنگی‌های انجام شده از سوی اداره‌کل هنرهای نمایشی و بخش بین‌الملل این اداره با حضور در کشور جمهوری ارمنستان به اجرای تعزیه پرداخت.

نظری در ابتدای این دیدار ضمن آرزوی تداوم درخشش گروه‌های هنری در بخش بین‌الملل گفت: عصاره ایرانی بودن در هنر تعزیه به‌صورت تمام و کمال به چشم می‌خورد و اداره‌کل هنرهای نمایشی به‌دنبال تداوم اجرا و درخشش بیش از پیش این هنر والا و ایرانی در سطح بین‌الملل است.

وی ادامه داد: محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مدت به اشکال مختلف از تعزیه حمایت کرده‌اند و به این هنر که عنصر کمکی برای انتقال مفاهیم دینی و مسائل تاریخ دینی است، توجه خاص دارند.

مدیرکل هنرهای نمایشی بیان کرد: ما به تازگی در حوزه تعزیه اندیشکده‌ای در جنوب ایران راه‌اندازی کرده‌ایم و در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی مراکز مشابه، هنر تعزیه به‌عنوان سمبل هنر ایرانی جایگاه خودش را حفظ کند و با همت عزیزانی که عمر و جوانی‌شان را در این حوزه گذاشته‌اند، بازار این هنر نه تنها در ایران که در سراسر جهان داغ باشد.

نظری در پایان گفت: یکی از ابزارهایی که می‌تواند ارتباط ما را با کشورهای دیگر حفظ کند، زبان هنر است. هنر منجر به ارتباط سالم و درست با دیگر کشورهاست و امیدواریم که تبادلات هنری ما در کشورهای دیگر ادامه‌دار باشد.

ابوالفضل میرزااحمدی، سرپرست گروه تعزیه اعزامی به جمهوری ارمنستان در ادامه از مدیرکل هنرهای نمایشی، امور بین‌الملل و سایر همکارانی که برای اجرای این برنامه تلاش کردند، قدردانی کرد.

وی گفت: این اجرا آبروی ما بود و من سعی کردم بهترین‌ها را در بخش‌های مختلف از موسیقی تا نقش‌خوانان برای برگزاری آن انتخاب کنم.

هنرمندان گروه تعزیه به سرپرستی ابوالفضل میرزااحمدی، غلامرضا نعمتی، معاون اجرایی اداره‌کل هنرهای نمایشی، اسرافیل فرج‌اللهی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و مژگان وکیلی، مدیربخش بین‌الملل اداره‌کل هنرهای نمایشی از دیگر حاضران این برنامه بودند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای به رسم یادبود از این تعزیه‌خوانان تقدیر شد.

نگار امینی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha