کد خبر: 4102287
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹

هشدار زرد؛ مردم تهران در منازل بمانند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد آلودگی هوای تهران از اوایل هفته پیش روی در مناطق پرتردد شهر تهران خبر داد و گفت: به همه مردم توصیه می‌کنیم از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند.

هشدار زرد؛ مردم تهران در منازل بمانند

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران عصر امروز چهارم آذرماه با اشاره به هشدار زرد آلودگی هوا شماره پنج در استان تهران که از سوی سازمان هواشناسی صادر شده است، گفت: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی در مناطق پرتردد تا صبح یک‌شنبه ششم آذر ماه انباشت آلاینده‌ها پیش‌بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به افزایش شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا، گفت: زمانی که شاخص آلاینده‌ها به مرز هشدار می‌رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای تمامی گروه‌های سنی و افراد خطرناک است.

یزدی‌مهر با بیان اینکه به همه مردم توصیه می‌کنیم از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند، افزود: در حال حاضر کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعت‌ها کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش بینی شده است.

یزدی مهر با اشاره به احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی از مردم خواست در معرض هوای آلوده قرار نگیرند و گفت: افراد حتماً در منازل خود بمانند و از قرار گرفتن در محیط باز حتی‌الامکان خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با تاکید بر اینکه مایعات به ویژه مصرف شیر کمک می‌کند آلاینده‌ها آسیب کمتری به بدن بزنند، گفت: به ورزشکاران توصیه می‌شود از انجام فعالیت شدید ورزشی خودداری کنند و همچنین استفاده از ماسک برای کسانی که باید در محیط بیرون تردد داشته باشند ضروری است.

وی همچنین از اعلام آماده‌باش مدیریت بحران به دستگاه‌هایی مانند اورژانس و … نیز خبر داد و گفت: در صورت لزوم عوامل اورژانس در سطح شهر نیز مستقر خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha