کد خبر: 4103027
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶

46 مسجد جدید در مصر افتتاح می‌شود

وزارت اوقاف مصر اعلام کرد جمعه آینده 46 مسجد جدید در استان‌های مختلف این کشور را افتتاح می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از اجیپت تودی، وزارت اوقاف مصر در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که روز جمعه، 11 آذر 46 مسجد جدید را که در 11 استان این کشور افتتاح می‌کند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد که با افتتاح این مساجد، تعداد مساجدی که از اول جولای ساخته یا بازسازی شده‌اند، 351 مسجد خواهد بود. این علاوه بر 79 مسجد دیگر است که مورد تعمیر و نگهداری قرار گرفته‌اند.

مقامات مصر در ماه آوریل، بنا به دستور رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی، کار تعمیر، بهسازی و بازسازی مسجد تاریخی سیده زینب(س) را آغاز کردند تا زیارتگاه‌های تاریخی این مسجد، از جمله سالن‌های داخلی و تزئینات معماری آنها را بازسازی کنند. کارهای نوسازی که انتظار می‌رود ظرف چند روز آغاز شود، ساختمان‌های اطراف و کل محله را نیز شامل می‌شود.

انتظار می‌رود تمام تابلوهای مغازه‌های اطراف مسجد در محله سیده زینب متحدالشکل شود و این خیابان به شکل توریستی توسعه یابد.

مسجد سیده زینب(س) یکی از مساجد مهم و تاریخی قاهره است که به نام حضرت زینب(س) نامگذاری شده است. تاریخ دقیقی از زمان ساخت مسجد بر فراز قبر منسوب به حضرت زینب(س) وجود ندارد.

همچنین در اوایل ماه مارس، وزارت اوقاف مصر تصمیم گرفت مسجد امام حسین(ع) در قاهره قدیم را برای انجام کارهای مرمت و بهسازی، پیش از ماه مبارک رمضان، ببندد. قدمت مسجد امام حسین(ع) به قرن ششم هجری می‌رسد؛ بنا به روایتی این مسجد محل دفن سر مطهر امام حسین(ع) است. مسجد امام حسین(ع) یکی از مهم‌ترین و بزرگترین مساجد جهان اسلام و مصر بوده که کرسی تلاوت قاریان بزرگ و صاحب سبک محسوب می‌شود. عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر چندی پیش پس از اتمام کار بازسازی، این مسجد را افتتاح کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha