کد خبر: 4103566
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲

برگزاری دورهمی خانوادگی فوتبالی در فرهنگسرای اخلاق

برنامه دورهمی خانوادگی با اجرای شاگردان گروه فرهنگی ورزشی شهید ابراهیم هادی در فرهنگسرای اخلاق برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، شامگاه گذشته، هشتم آذرماه مسابقه فوتبال بین ایران و آمریکا در چارچوب مسابقات جام جهانی فوتبال در شرایطی برگزار شد که به دلیل احتمال صعود تیم ملی کشورمان به مرحله بعدی شور و نشاط زیادی بین ایرانیان وجود داشت. بسیاری از مردم در مراکز مختلف فرهنگی و عمومی گردهم آمدند تا این مسابقه را در کنار یکدیگر تماشا کرده و برای تیم ملی آرزوی موفقیت کنند.

علاوه بر سینماها، فرهنگسراها نیز برنامه‌های متنوعی را برای علاقه‌مندان به فوتبال تدارک دیده بودند. از این رو، فرهنگسرای اخلاق در قالب ویژه‌برنامه «ایران پیروز»‌ که به همت سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران تدارک دیده شده بود، شب گذشته پذیرای جمع زیادی از شهروندان تهرانی منطقه 14، خانواده‌ها و نوجوانان بود که برای تماشای فوتبال و استفاده از دیگر برنامه‌ها، خودشان را به این مرکز فرهنگی هنری رسانده بودند.

مصادف شدن مسابقه فوتبال ایران و آمریکا با شب ولادت حضرت زینب سلام الله علیها باعث شد تا علاوه بر پخش فوتبال برنامه‌های دیگری نیز با هدف ایجاد شور و نشاط در بین شهروندان در فرهنگسرای اخلاق برگزار شود. مسابقه گزارشگری، برپایی غرفه‌های «بازی و نشاط» و برنامه‌های فرهنگی با هدف حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان از جمله برنامه‌های فرهنگسرا در شب گذشته بود.

یوسف بالو، مدیر فرهنگی، هنری منطقه 14 و رئیس فرهنگسرای اخلاق با اشاره به برگزاری جشنواره «ایران پیروز» گفت: جشنواره ایران پیروز، یک رویداد فرهنگی ورزشی است که در فرهنگسراها و بوستان‌های شهر تهران برگزار می‌شود. ما هم این افتخار را داریم که میزبان شهروندان عزیز در منطقه 14 باشیم و برنامه‌هایی را ویژه خانواده‌ها و نوجوانان برگزار کنیم. این جشنواره از اواخر آبان‌ماه همزمان با آغاز مسابقات فوتبال جام جهانی آغاز شده و تا فینال جام جهانی در اواخر آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در کنار پخش بازی‌های جام‌ جهانی که با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه شده است، موقعیت‌های فرهنگی و ورزشی دیگری را برای خانواده‌ها فراهم کرده‌ایم. این برنامه‌ها بیشتر معطوف به بازی‌های گروهی است که از آن جمله می‌توان به فوتبال دستی، بازی‌های دیجیتال و ... اشاره کرد.

رئیس فرهنگسرای اخلاق با اشاره به برنامه‌های شب گذشته در این مرکز گفت: دیشب همزمان با سومین مسابقه تیم ملی کشورمان در مسابقات جام جهانی، شور و نشاط بسیار زیادی در فرهنگسرای اخلاق برقرار بود و جمع بسیار زیادی از خانواده‌ها همراه با فرزندان خود به اینجا آمدند. ما تمهیداتی را اندیشیده بودیم تا در صورت کسب نتیجه و صعود ایران به مرحله بعدی مسابقات، جشن بزرگی را با حضور مردم در میدان شهدا برقرار کنیم، اما این امر محقق نشد.

وی اضافه کرد: علاوه بر پخش زنده فوتبال در بین دو نیمه، برنامه‌های دیگری نیز اجرا شد. برای مثال، چهار گلی که تیم ملی کشورمان در این مسابقات به ثمر رسانده بود دوباره پخش کردیم و از حاضران درخواست کردیم تا این گل‌ها را گزارش کنند.

بالو تصریح کرد: البته برنامه‌های فرهنگسرای اخلاق تنها معطوف به مسابقه فوتبال نبود و به دلیل مصادف شدن با شب ولادت حضرت زینب(س) برنامه‌های فرهنگی، هنری نیز داشتیم. برای مثال، شاگردان گروه فرهنگی ـ ورزشی شهید ابراهیم هادی که از نوآموزان فوتبالی به شمار می‌روند مهمان ویژه برنامه ما در فرهنگسرای اخلاق بودند.

وی درباره غرفه‌هایی که در حاشیه این برنامه فعالیت دارند، گفت: در خلال برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، مجموعه غرفه‌هایی نیز در فرهنگسرا فعالیت دارند. در این غرفه‌ها لوازم ورزشی، تنقلات و ... به شهروندان ارائه می‌شود. هم‌چنین جوایزی به برندگان مسابقه‌هایی که در سالن برگزار می‌شود، اهدا می‌شود. برای مثال، به کسانی که نتیجه مسابقه را به درستی پیش‌بینی کنند، یک توپ فوتبال جایزه داده می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha