کد خبر: 4103575
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
حجت‌الاسلام شهریاری در همایش «مع فلسطین»:

آمریکا در افغانستان ثروت‌های این کشور را به یغما برد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: آمریکا با حضور 10 ساله خود در افغانستان، معادن و بسیاری از ثروت‌های این کشور را به یغما برد و منافع خود را دنبال کرد و این کشور را با باری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و …رها کرد و رفت.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی در همایش بین‌المللی «مع فلسطین» که همزمان با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، به صورت وبیناری برگزار شد، اظهار کرد: آنچه امروز در جهان اسلام رخ می‌دهد به خاطر دو مشکل بزرگ است؛ یکی استکبار که در بعد نظری تبلیغ ارزش‌های لیبرالی را دنبال می‌کند و ارجاعی به ارزشهای دینی ندارد و به خود اجازه نقض حدود الهی را می‌دهد و در بعد عملی به دنبال کسب منافع خود و به یغما بردن ثروت مستضعفین است.

وی اضافه کرد: آمریکا با حضور 10 ساله خود در افغانستان، معادن و بسیاری از ثروت‌های این کشور را به یغما برد و منافع خود را دنبال کرد و این کشور را با باری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و …رها کرد و رفت.

حجت الاسلام شهریاری گفت: دیگر مشکل جهان اسلام، غده سرطانی اسرائیل است که علیه اسلام و مسلمین شمشیر کشیده؛ مسلمانان را از دیار خود بیرون کرده و اجازه انجام مناسک را به آنها نمی‌دهد و مشکلات بسیار زیادی را برای مردم فلسطین ایجاد کرده و غاصب قدس شریف است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: با تولید اندیشه تمدن اسلامی باید به فکر ایجاد اتحادیه کشورهای اسلامی باشیم تا بتوانیم این غده سرطانی را از بدنه امت اسلام دور کنیم و طبق وعده خدا این مهم دیری نخواهد پایید.

وی تصریح کرد: طبق وعده خدا باید از آنهایی که علیه مسلمانان ظلم و ستم می‌کنند، دوری کنیم و با تعامل و همبستگی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کنیم.

حجت الاسلام شهریاری افزود: تا زمانی که ما مشغول خود بوده و با هم درگیری داشته باشیم، به فکر اینکه با غده سرطانی اسرائیل مقابله کنیم، نخواهیم افتاد.

وی همچنین یادآور شد، اندیشه خطرناک دوستی با دشمنان اسلام در حال اجراست و متأسفانه بسیاری از حاکمان کشورهای اسلامی نیز آن را دنبال می‌کنند، حال آنکه مقابله با آن جز با همکاری و هم افزایی بین مسلمانان ممکن نمی‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha