کد خبر: 4104213
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳

توبافی «بانوی مهر» حوزه هنری راهی سینماحقیقت شد

مستند کوتاه «بانوی مهر» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری به عنوان جدیدترین محصول مرکز مستند سوره متقاضی حضور در شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی پروژه، مستند کوتاه «بانوی مهر» به کارگردانی مهدی رشوند و تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری متقاضی حضور در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شد.

این مستند کوتاه که محصول مرکز مستند سوره است روایتی از زندگی فاطمه ذاکریان است که هنر «توبافی» را در روستای خراشاد استان خراسان جنوبی احیا کرده است. این روستا هم‌اکنون به عنوان روستای جهانی «توبافی» ثبت جهانی شده است.

در خلاصه داستان «بانوی مهر» آمده است: «می‌شود با مهر، معجزه کرد؛ قصه از آنجا شروع شد که بانویی تصمیم گرفت روستا را زنده کند. فراخوانی داد، خانم‌های روستا جمع شدند اما کسی به آینده امید نداشت، همه دلسرد بودند. تنها یک پیرزن سالخورده همراه او شد...»

مجتبی حیدری سال گذشته با مستند «من زنده برگشتم» که روایتی ملتهب از سوخت‌برهای سیستان و بلوچستان است و در همکاری با مرکز مستند سوره تهیه شد، در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور داشت.

عوامل این مستند عبارتند از: کارگردان: مهدی رشوند، تهیه‌کننده: مجتبی حیدری، پژوهشگر: فاطمه حیدری، فیلمبردار: زهرا استادزاده، تدوین: مهدی رشوند، صدابردار: مریم سردشتی، صداگذار: مریم کیومرثی، مجری طرح: آژانس مستند سو و محصول مرکز مستند سوره.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha