کد خبر: 4105320
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵

بیماران قلبی ریوی در منزل بمانند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد آلودگی هوا در پایتخت خبرداد و گفت: افراد دارای سابقه بیماری قلبی و ریوی از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

هشدار زرد آلودگی هوا؛ بیماران قلبی ریوی در منزل بمانند

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد آلودگی هوا در پایتخت خبرداد و گفت: طبق اعلام هواشناسی پایداری و سکون نسبی جو از امروز چهارشنبه ۱۶ آذر تا پایان روز جمعه ۱۸ آذر ماه پیش بینی شده است.

یزدی‌مهر با بیان اینکه طبق گزارش هواشناسی عدم وزش باد قابل ملاحظه و به تناسب آن افزایش آلاینده‌های جوی از مخاطرات این سامانه محسوب می‌شود، گفت: مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان تهران تحت تأثیر این مخاطره هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: با توجه به انباشت نسبی آلاینده‌ها و افزایش شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس از افراد دارای بیماری زمینه‌ای می‌خواهیم از تردد در فضای باز اجتناب کنند.

وی تأکید کرد: بیماران قلبی و ریوی و افراد سالمند و خردسال جامعه هدف این هشدار هستند و توصیه می‌کنیم هشدارها را جدی گرفته و در منزل بمانند.

یزدی‌مهر از دستگاه‌های امدادی و اجرایی خواست اقدامات لازم را در جهت صدور این هشدار داشته باشند و نسبت به تردد خودروهای آلاینده تمهیدات لازم را بیاندیشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha