کد خبر: 4117911
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
همراه با هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن / ۸

کیفیت تلاوت قرآن باید واقعه را در برابر مستمع مجسم کند + فیلم

هفدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن، چهار روز دیگر در محل شورای عالی قرآن برگزار می‌شود. موضوع هفدهمین نشست معطوف به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در محفل قرآنی طلیعه ماه مبارک رمضان امسال است.

به گزارش ایکنا، شورای عالی قرآن هر سال اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور استادان، قاریان، حافظان و مجریان سایر نغمه‌های دینی می‌کند.  در این نشست‌ها که از سال ١٣٨٢ آغاز شده، موضوعات مختلف مرتبط با هنر تلاوت و نغمه‌های دینی و قرآنی، با رویکرد علمی، تحلیلی و کاربردی در دستور کار قرار گرفته است.

موضوع هفدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن، معطوف به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در محفل قرآنی طلیعه ماه مبارک رمضان امسال است که معظم له خطاب به استادان و قاریان قرآن، توجه به مهندسی تلاوت را با ذکر برخی از ظرایف و مصادیق آن مورد تأکید قرار دادند.


بیشتر ببینید؛

اختتامیه نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن در سال ۱۴۰۰رهبر معظم انقلاب ضمن اشاره بر مفهوم مهندسی تلاوت، تاکید کردند کیفیت تلاوت باید به گونه‌ای باشد که بتواند واقعه را در برابر مستمع مجسم کند.

هفدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم، ١٢ تا ١۴ بهمن‌ماه در تهران، مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha