بررسی طرح‌های مربوط به حجاب و عفاف در کمیسیون اصل ۹۰
کد خبر: 4183199
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
با حضور وزیر ارشاد انجام شد؛

بررسی طرح‌های مربوط به حجاب و عفاف در کمیسیون اصل ۹۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونانش با حضور در کمیسیون اصل 90 به ارائه گزارشی درباره اقدامات این وزارتخانه با محوریت تکالیف قانونی در موضوع عفاف و حجاب پرداخت.

به گزارش ایکنا، مهر نوشت: علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی در توضیح نشست امروز دوشنبه این کمیسیون با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهم موضوعات و مباحث مطروحه در این نشست تبیین طرح‌های در دست اقدام از قبیل طرح طوبی (طرح جامع تربیت مربی در حوزه فرهنگ‌سازی حجاب و حفظ زیست عفیفانه)، طرح سپید (برخورد با متخلفان حوزه مد و لباس و پاکسازی فضای مجازی)، طرح تانیا (در حوزه برگزاری نمایشگاه) بود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین بحث تشکیل و تداوم فعالیت کارگروه مد و لباس زیر نظر شورای فرهنگ عمومی، ابلاغ آئین‌نامه پوشاک اجتماعی زنانه به دستگاه‌های مرتبط و متولی امر، تداوم برخورد و ممانعت از فعالیت چهره‌های هنجارشکن و اعمال نظارت مردمی در محتوای کتاب در این نشست مطرح شد.

خضریان بیان کرد: همچنین مقرر شد تا گزارش دستگاه‌های مستنکف و مسئولانی که در اجرای قانون همکاری مفید و مؤثر ندارند به این کمیسیون جهت اقدام مقتضی ارائه شود.

انتهای پیام
captcha