تشدید تدابیر امنیتی در عبادتگاه‌های کویت در پی خنثی‌سازی حمله تروریستی به مساجد شیعیان
کد خبر: 4196015
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱

تشدید تدابیر امنیتی در عبادتگاه‌های کویت در پی خنثی‌سازی حمله تروریستی به مساجد شیعیان

یک روزنامه کویتی نوشت: دستوراتی از سوی وزیر دفاع مبنی بر تشدید تدابیر امنیتی در اطراف عبادتگاه‌های این کشور صادر شده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از شفقنا، این دستورالعمل های جدید را شیخ فهد الیوسف معاون نخست وزیر و وزیر دفاع و سرپرست وزیر کشور کویت صادر کرده است.
 
این روزنامه در ادامه نوشت: این دستورالعمل‌ها برای همه بخش‌های امنیتی مرتبط با «حفاظت و تقویت نیروهای امنیتی و فعالسازی حضور نیروهای وزارت کشور در اطراف اماکن عبادی، مساجد، حسینیه ها، کلیساها و تامین امنیت نمازگزاران» صادر شده است.
 
همین روزنامه در ادامه آورده است: در این دستورات آمده است که می‌بایست نیروهای امنیتی از امروز(جمعه) به منظور تامین امنیت نمازگزاران در مساجد و حسینیه‌ها و اماکن عبادی و تامین امنیت جانی شهروندان به این اماکن بازگردند.
 
براساس گزارش الرای، در این دستورالعمل‌ها لزوم رعایت جانب احتیاط در برابر هر فرد مشکوک و همکاری قاطعانه در اطراف اماکن عبادی و اتخاذ تمامی تدابیر قانونی در حق کسانی که امنیت کشور و جامعه را تهدید می کنند، تاکید شده است.
 
این اقدام پس از آن صورت می گیرد که وزارت کشور کویت روز گذشته(پنجشنبه) اعلام کرد که عملیات تروریستی برای هدف قرار دادن اماکن عبادی وابسته به شیعیان این کشور را خنثی کرده است.
 
وزارت کشور کویت در حساب کاربری خود در ایکس اعلام کرده بود: سرویس‌های امنیتی در وزارت کشور توانستند طرح یک گروهک تروریستی برای هدف قرار دادن عبادتگاه‌های شیعیان و کشتن افراد را خنثی کنند.
 
براساس این گزارش، نیروهای امنیتی کویت در جریان این عملیات، گروهک مذکور را متلاشی کردند.
 
سال ۲۰۱۵ میلادی، انفجاری در مسجد امام صادق (علیه السلام) در شهر الکویت رخ داد که توسط یک انتحاری داعش انجام شد و باعث کشته شدن ۷۷ نمازگزار و زخمی شدن ۲۲۷ تن دیگر گشت.
انتهای پیام
captcha