هنرمندان باید راوی صدای مظلومیت ملت فلسطین باشند
کد خبر: 4199149
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
خزاعی:

هنرمندان باید راوی صدای مظلومیت ملت فلسطین باشند

رئیس سازمان سینمایی گفت: امروز جنایتی بشری در غزه درحال وقوع است و همه هنرمندان و سینماگران باید روایتگر و بازتاب‌دهنده صدای مظلومیت ملت فلسطین باشند.

به گزارش ایکنا از ستاد خبری چهل و دومین دوره از جشنواره فیلم فجر، محمد خزاعی در ضیافت مهمانان شرکت‌کننده در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در 21 بهمن با توضیح اینکه سینما باید در خدمت حق و حقیقت باشد، گفت: سینما هنوز دینش را به مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین ادا نکرده است. در جایی که بخشی از دستگاه سلطه در دهه‌های گذشته با استفاده از جادو و جذابیت‌های سینما سعی کرده حقایق درباره تاریخ مردم فلسطین را وارونه نشان دهد و آن را در منظر مردم جهان بگذارد، باید گفت وظیفه فیلم‌سازان حق‌جو و مطالبه‌گر در سراسر جهان در این مورد بسیار سخت شده است زیرا قرار است در میان هجمه‌ای که به راه افتاده از مردم مظلوم و بی‌پناه دفاع کنند و حقایق گفته نشده در این حوزه را به زبان سینما بیان کنند.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه تصریح کرد: مسئله فلسطین، مسئله امروز جهان است. سطح جنایتی که از سوی رژیم اشغالگر قدس در فلسطین روی می‌دهد، حقیقتا در تاریخ کم‌سابقه است. سینما به عنوان ابزاری که روایتگر احساسات، غم‌ها، شادی‌ها است باید در این زمینه به‌گونه‌ای عمل کند که جهان را متوجه عمق جنایاتی که به مردم فلسطین می‌شود، بکند. سینما هنوز به وظیفه ذاتی خود در این زمینه عمل نکرده است و جا دارد که هنرمندان آزاده جهان در این حوزه به‌طورجدی فعال شوند.

وی خاطرنشان کرد: همه ما خانواده‌ای بزرگ هستیم و پیرامون یک موضوع یعنی سینما دور هم جمع شده‌ایم؛ همان‌طور که سینما می‌تواند ملت‌ها را به هم نزدیک کند، باید صدای مظلومان جهان نیز باشد. رسالت هنر و سینما در عصر امروز آگاهی بخشی، عدالت‌خواهی و بیان حقیقت است. امروز جنایتی بشری در غزه درحال وقوع است و همه هنرمندان و سینماگران باید روایتگر و بازتاب‌دهنده صدای مظلومیت ملت فلسطین باشند.

در پایان، مهمانان حاضر در این مراسم به درخواست رئیس سازمان سینمایی ایران به نشان همدردی و هم‌صدایی با مردم بی‌پناه غزه و فلسطین یک دقیقه به پا ایستاده و سکوت کردند.

انتهای پیام
captcha