کد خبر: 4211872
تاریخ انتشار : ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۲
حجت‌الاسلام محمد قمی:

تصویر ایران در جهان اسلام درباره اهتمام به قرآن اصلاح شد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان که به همت فراکسیون قرآن و عترت مجلس برگزار شد، گفت: برنامه‌های قرآنی ماه رمضان تصویر ایران در فضای بین‌المللی و به خصوص در جهان اسلام را درباره اهتمام ایران به قرآن قدری تغییر داد و این تصویر اصلاح شد.

ارسالی //// تصویر ایران در جهان اسلام درباره اهتمام به قرآن اصلاح شد

به گزارش خبرنگار ایکنا، نشست فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی به منظور تجلیل از عوامل تولید برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان عصر امروز سوم اردیبهشت‌ماه با حضور حجج‌اسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، نصرالله پژمانفر، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما، جمعی از نمایندگان مجلس، معاونان سیما و صدای رسانه ملی، جمی از مدیران شبکه های رادیو و تلویزیون و جمعی از مدیران دستگاه‌های قرآنی در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مجلس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در سخنانی با اشاره به حجم برنامه‌های اجرا شده در ماه مبارک رمضان، گفت: تمامی دستگاه‌ها در اجرای این برنامه نقش اساسی داشتند و شاید سازمان تبلیغات اسلامی کمترین نقش را داشته است. در اینجا شورای توسعه فرهنگ قرآنی نقش هماهنگی را به خوبی ایفا کرد. 

وی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌ها نقش داشتند، بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش انصافاً در این ایام زحمت بسیاری کشیدند، عزیزان ما در وزارت ارشاد هم زحمات بسیاری کشیدند و فکر می‌کنم امسال برای اولین بار در تمامی استان‌ها نمایشگاه قرآن دایر کردند و نمایشگاه اصلی هم در مصلی امام خمینی(ره) برپا شد. بسیج، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و مهم‌تر از همه بخش مردمی بود که فعالیت‌ها را انجام دهند.  

قمی تصریح کرد: امسال اتفاق بسیار مبارکی رخ داد و نقطه تجلی همه این برنامه‌ها رشد این برنامه‌ها در رسانه ملی بود که این نقش را به خوبی ایفا کرد. یک همگرایی در ماه مبارک رمضان حول محور قرآن شکل گرفت. 

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی بیان کرد: ضرورت دارد فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی به مجموعه اقدامات متعددی که در روستا به روستای این کشور شکل گرفت، توجه کند، اتفاقی که روستای چارک افتاد و برنامه محفل در آنجا درخشش داشت، اتفاق مبارکی بود که همین نشان دهنده ظرفیت ایمان مردم شهرهای این کشور است.

وی بیان کرد: برخی از برنامه‌های سحر و افطاری هم بود که با ظرافت به این حس قرآن دوستی که کلمه کمی برای آن است دامن زدند. ما یک افکارسنجی انجام دادیم که نتایج آن خواندنی و دیدنی است. در این افکارسنجی بسیاری به سؤالات پاسخ دادند. 75 درصد کسانی که پاسخ داده بودند از اینکه که قرآن را حفظ نکرده‌اند احساس خسارت می‌کنند.   

قمی در ادامه این بخش از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه گام‌های بعدی را باید کیفی‌تر و مؤثرتر برداریم، اظهار کرد: یکی از دستاوردهای اتفاقات این ماه مبارک این بود که تصویر ایران در فضای بین‌المللی به خصوص در جهان اسلام درباره اهتمام ایران به قرآن قدری تغییر کرد و اصلاح شد و این دستاورد مهمی است. در پایان از همه نهادهایی که همکاری لازم را در اجرای برنامه‌های قرآنی داشتند، قدردانی می‌کنم و ا‌ن‌شاءالله به سمتی برویم که جامعه به سمت هر روز قرآنی‌تر شدن پیش برود. 

انتهای پیام
captcha