کد خبر: 4215457
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۲
محمد محمدی‌بخش اعلام کرد؛

۲۱ ایستگاه پروازی آماده اعزام زائران کشورمان به سرزمین وحی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی گفت: ۲۱ ایستگاه پروازی آماده‌اند تا کاروان‌های حجاج به کشور میزبان اعزام شوند.

۲۱ایستگاه پروازی آماده اعزام زائران کشورمان به سرزمین وحیبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در آیین بدرقه اعزام نخستین گروه حجاج حج تمتع ۱۴۰۳ که شب گذشته در ترمینال سلام با حضور مسئولان حوزه حج و زیارت، وزارت راه و شهرسازی و سفیر عربستان در کشورمان برگزار شد، گفت: مجموعه سازمان هواپیمایی از ماه‌ها قبل در تلاش است تا سفری آرام و ایمن را برای حجاج کشورمان فراهم آورد.

وی افزود: تمامی اقدامات لازم برای آنکه زائران با ناوگان هوایی کشورمان در رفاه و ایمنی به سرزمین وحی اعزام شوند و بعد از اعمال و مناسک به کشور بازگردند، تدبیر و صورت گرفته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به آمادگی ۲۱ ایستگاه پروازی در حج تمتع پیش رو اشاره کرد و گفت: تمامی تمهیدات در ایستگاه‌های پروازی برای عزیمت ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر به فرودگاه‌های مدینه و جده آماده است و از تلاش همکاران و دست‌اندرکاران برای فراهم شدن این شرایط تشکر می‌کنیم.

در این مراسم معنوی که با دهه کرامت مصادف شده است، خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) حضور داشتند. نخستین گروه از زائران کشورمان بامداد 24 اردیبهشت‌ماه تهران را ترک کردند. پرواز زائران کشورمان از ۲۱ ایستگاه پروازی به مقصد دو فرودگاه مدینه منوره و جده انجام می‌شود.

انتهای پیام
captcha