کد خبر: 4217973
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۵
طی بزرگداشت شهدای خدمت در حوزه هنری مطرح شد

اخلاص در عمل خادم جمهور را در کمتر مسئولی دیده‌ایم + فیلم

اهالی فرهنگ حاضر در شب خاطره‌ای که به منظور بزرگداشت شهدای خدمت در حوزه هنری برگزار شد؛ بر اخلاص در عمل و خدمتگزاری خالصانه شهید جمهور تأکید کردند.

گویی رئیس جمهور از شهادتش خبر داشت/ درد دوری شهید خدمت با مردم می‌ماند + فیلمبه گزارش خبرنگار ایکنا، آیین شب خاطره ۳۵۷ در قالب ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «شهدای خدمت» و در گرامیداشت رئیس جمهور شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و دیگر شهدای حادثه تلخ سقوط بالگرد، عصر امروز سوم خرداد در حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم که با میزبانی اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد جمعی از هنرمندان به بیان خاطرات خود از شهید آیت‌الله رئیسی و شهید حسین امیرعبداللهیان پرداختند. شعرخوانی، اجرای نمایش و ارائه محصولات هنری مرتبط با شهدای خدمت نیز از دیگر برنامه‌های این محفل بود.

در ابتدای مراسم نجم‌الدین شریعتی مجری برنامه گفت: سید شهیدان خدمت، اجر خود را که همان شهادت بود، دریافت کرد. او به مقام رفیعی نائل آمد اما برای ما فقدان ایشان سخت است. می‌دانم همه ملت اندوهگین شهادت خادم‌الرضا هستند. شهید آیت‌الله رئیسی را چند روز پیش در مراسمی دیدار کردم. وی حالی متفاوت با گذشته داشت و انگار از اتفاقی که قرار است رخ دهد، خبر داشت.

این مجری تلویزیونی در ادامه مراسم از فضه‌سادات حسینی مجری تلویزیون و خبرنگار دعوت کرد روی صحنه حاضر شده و دقایقی از خاطراتش با شهید رئیسی بگوید.

شهید رئیسی الگوی رئیس جمهور بعدی است

حسینی در آغاز سخن، اخلاص شهید رئیسی را مثال‌زدنی توصیف کرد و گفت: من در سفرهای بسیاری با شهید رئیسی همسفر بودم و در کمتر مدیر و مسئولی، میزان اخلاص ایشان را مشاهده کرده‌ام. وقتی از من برای حضور در این برنامه دعوت شد مردد به پذیرش بودم زیرا می‌خواستم در مراسم خاکسپاری شهید رئیسی در مشهد حضور داشته باشم اما احساس کردم شاید رسالت دارم در این آیین حضور داشته باشم.

وی ادامه داد: شهید رئیسی را مانند پدر خود می‌دانستم. ایشان خدمتگزار ملت بود. او از جنس دیگر سیاستمداران نبود و خدا هم با قیمت بسیار بالایی ایشان را نزد خود برد. انگشتری که امروز به دست دارم یادگار شهید جمهور است. ایشان خستگی‌ناپذیر برای ملت کار می‌کرد. همیشه چشمانش قرمز بود زیرا کمتر فرصتی برای خوابیدن و استراحت می‌یافت. یکی از خاطراتم از این شهید به دوره مدیریت ایشان در آستان مقدس امام رضا (ع) مربوط می‌شود. شهید جمهور موقعیت‌های فراوانی برای خدمت به امام رضا (ع) در اختیار بانوان گذاشت. او به من گفت که با جدیت کارم را ادامه دهم. همچنین بیان کرد که کارهایم را دنبال می‌کند.

گویی شهید جمهور از شهادتش خبر داشت/ درد دوری شهید خدمت با مردم می‌ماند + فیلم

این گوینده تلویزیون تصریح کرد: بزرگترین افتخارش، خادمی امام رضا(ع) بود. امام رضا (ع)، هشتمین رئیس جمهور ما را در شب تولدش با خود برد و این، اجری بسیار است ولی درد دوری چنین خادم بااخلاصی همیشه با مردم ایران همراه و باقی خواهد ماند. شب یکشنبه برای همه ایران، شب دلشوره بود زیرا خبرهای متفاوتی به گوش می‌رسید البته پیام حضرت آقا تا حدی ما را دلگرم کرد اما افسوس در نهایت آنچه که نباید رخ داد.

حسینی در انتها با بیان اینکه ملت، شهید رئیسی را دوست دارند، گفت: اخلاصی که ایشان در کارهایشان داشتند باعث شد در قلب مردم جا گیرند. ما این امر را در مراسم تشییع ایشان شاهد بودیم. از رئیس جمهور آینده درخواست داریم که شهید رئیسی را الگوی خود قرار دهند.

مدیر تراز انقلاب

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید فخرزاده، نویسنده کتاب «صبح شام» بیان کرد: شهادت شهدای خدمت را به همه ملت ایران تبریک و تسلیت می‌گویم. شهید رئیسی الگویی برای تمام مدیران کشور است. از ایشان در امر مدیریت و خدمت به ملت باید به عنوان مدیر تراز انقلاب نام برد. همچنین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، دیپلماتی غیرتمند و انقلابی بودند.

وی اضافه کرد: امروز سالروز آزادی خرمشهر است؛ حماسه‌ای که حضرت امام (ره) درباره آن می‌گوید: «خرمشهر را خدا آزاد کرد». در هشت سال جنگ تحمیلی عملیات‌های متعددی با مشارکت ارتش، سپاه و بسیج رخ داد. برای آزادسازی خرمشهر هم عملیاتی سه مرحله‌ای انجام شد. در بخش سوم و پایانی عملیات به واسطه امکانات بسیاری که عراقی‌ها داشتند مقاومت بسیاری از طرف آنها رخ داد. برای همین کار بسیار سخت و دشوار شد به‌نحوی‌که برخی رزمندگان کم‌کم در حال ناامید شدن از آزادسازی خرمشهر بودند اما به ناگاه اتفاقی رخ داد که ورق برگشت و رزمندگان به پیروزی رسیدند. به گفته بسیاری از رزمندگان در آن زمان وجود امام زمان (عج) به خوبی احساس شد. برای همین هم حضرت امام (ره) می‌فرمایند؛ «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

این نویسنده، درباره کتاب جدید خود چنین گفت: «صبح شام» عنوان جدیدترین کتابم است. در این کتاب به اتفاقاتی که در سوریه در زمان سردار دل‌ها رخ داده، پرداخته می‌شود. همچنین به شهید امیرعبداللهیان نیز در این کتاب نظر داشتم.

انتهای پیام
captcha