کد خبر: 4218640
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶

مردم‌داری؛ صفت مشترک شهید جمهور از دیدگاه هنرمندان

مراسم نکوداشت «شهید جمهور» و یاران همراه در شرایطی با حضور هنرمندان و مدیران رسانه ملی برگزار شد که تمامی این افراد در بیان خاطرات از آیت‌الله رئیسی بر وجه مردم‌داری و مردم‌دوستی خادم‌الرضا تاکید داشتند.

به گزارش ایکنا به نقل از رسانه ملی، مراسم نکوداشت «شهید جمهور» و یاران همراه با حضور جمعی از خانواده معزز شهدا، هنرمندان و مدیران صدا و سیما در سالن خورشید مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

این مراسم با شعرخوانی سیدعلی موسوی‌گرمارودی آغاز شد.

پاسخ مردم به مهربانی شهید خدمت

سپس یوسف سلامی، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به بیان خاطراتی از رئیس جمهور شهید پرداخت و گفت: برایمان شیرین و امیدبخش بود که همراه با رییس جمهور به نقاط صفر مرزی و محروم‌ترین مناطق می‌رفتیم.

وی به ساده‌زیستی رئیس جمهور اشاره و با بیان آنکه گواه مدعای من انتشار تصویری از کفش‌های گلی رئیس جمهور که با تازگی از رسانه ملی پخش شد گفت: ایشان در سفر کنار ما بود و با ما همسفره و همراه می‌شد. خوش‌مشرب، مهربان و خوش‌برخورد بود و دیدیم که مردم هم چگونه پاسخ دادند.

طیبه خادم‌جعفری، خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری صداوسیما نیز با اشاره به آنکه هنوز باور این اتفاق برای ما بسیار سخت است، ضمن تایید صحبت‌های سلامی اظهار کرد: او در میان حجم بالای کاری‌اش همواره به خبرنگاران توجه داشت. شهادت مبارکش باد.

مردم‌داری و مردم‌دوستی صفت تکرارشونده اهالی تلویزیون از شهید جمهور

راهکارهای رئیس جمهور در مقابله با ایران‌هراسی

جواد قارایی، مستندساز هم درباره نگاه رئیس جمهور شهید به رونق گردشگری و راهکارهای او در مقابله با ایران‌هراسی پرداخت.

سحر امامی، گوینده و مجری تلویزیون با بیان اینکه کار ما خبری‌ها بسیار سخت است و باید احساسات خود را مقابل دوربین کنترل کنیم گفت: این روزها برای ما بسیار سخت گذشت.

در ادامه امیر شایان‌مهر نیز کمی درباره حضورش در ورزقان و آخرین همراهی‌اش به‌ عنوان خبرنگار با آیت‌الله رئیسی صحبت کرد.

سپس مصطفی محدثی خراسانی به شعرخوانی پرداخت.

شجاعت و جسارت شهید رئیسی کمتر بیان شده است

محسن اسلام‌زاده، مستندساز هم که مستندهایی از سفرهای رئیس‌جمهور به چند کشور از جمله ترکمنستان، تاجیکستان و پاکستان را ساخته است گفت: در سفر به پاکستان بسیاری از مردم مشتاق دیدار با او بودند. وقتی می‌دیدیم به ریزه‌کاری‌ها توجه دارد دلمان روشن می‌شد.

سیدمحمدعلی صدری‌نیا، برنامه‌ساز که به‌ عنوان مستندساز در سفرهایی همراه تیم رسانه‌ای رئیس جمهور شهید بوده است گفت: یکی از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی، پرکاری او بود. تا حدی که ما خسته می‌شدیم و توان کار نداشتیم؛ اما انرژی ایشان تمامی نداشت. دومین ویژگی ایشان که کمتر درباره‌اش صحبت شده شجاعت و جسارتش بود. سفرش به سوریه در آن شرایط ناامن، یک پیام جدی درباره امنیت سوریه داد. درباره سفر نیویورک هم همین‌طور بود.

مردم‌داری و مردم‌دوستی صفت تکرارشونده اهالی تلویزیون از شهید جمهور

با لهجه مشهدی گفتند شما لُرها را دوست دارم

عباس محبی، بازیگر پیشکسوت رادیو و تلویزیون هم گفت: آشنایی‌ام با آقای رئیسی به زمان تولیت ایشان در آستان مقدس رضوی بازمی‌گردد. سال گذشته که برای بازدید به سازمان آمده بودند ما درحال تمرین برای ضبط «صبح جمعه با شما» بودیم. رئیس جمهور شهید به استودیوی محل ضبط برنامه آمدند. قرار نبود بمانند، اما نشستند و اشاره کردند که متن را اجرا کنیم. نزدیک که رفتم با لهجه شیرین مشهدی گفتند: «من خودم مشهدی‌ام، اما شما لرها را دوست دارم و صبح جمعه با شما را سال‌ها ست گوش دادم.»

در ادامه علی داودی شعری درباره شهید خدمت خواند.

 فریبا باقری، گوینده رادیو هم با اشاره به دیدار رئیس جمهور شهید از ساختمان شهدای رادیو گفت: خوش به حال شهید جمهور ما که مزارشان کنار آقای ما، امام رضا(ع) و امام خوبی‌ها است.

خادم‌پور، گوینده رادیو هم با بیان اینکه رئیس جمهور شهید دغدغه مردم را داشت گفت: او بسیار با اخلاص، متواضع و خاکی بود. یادمان نمی‌رود پروژه‌های متوقف‌‌مانده‌ای را که در این دوره با همت رئیس جمهور افتتاح شدند. امیدوارم راهش تا ابد ماندگار باشد.

شهید رئیسی عاشق سردار سلیمانی بود

همچنین حسن شمشادی، خبرنگار پیشکسوت در این مراسم خاطره‌ای از شهید رئیسی در زمانی که دادستان کل کشور بود بیان کرد و گفت: «تاثیر یک گزارش شما درباره سوریه از ده‌ها خطابه ما بیشتر بود.» شهید رئیسی عاشق سردار سلیمانی بود و درنهایت به او پیوست.

مردم‌داری و مردم‌دوستی صفت تکرارشونده اهالی تلویزیون از شهید جمهور

شهادت پاداش اخلاص در عمل آیت‌الله رئیسی بود

مهدی مهدی‌قلی، مجری تلویزیون نیز با بیان اینکه توفیق داشتم هفت مرتبه گفت‌وگوی زنده و مفصل با شهید جمهور در مسئولیت‌های مختلفشان داشته باشم گفت: مایلم دو موضوع را بگویم. نخست یک خداقوت به همکاران رسانه ملی که بعد از انتخابات مجلس و روزهای پرکار ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان، حالا باید با جدیت وارد امر انتخابات ریاست جمهوری شوند.

وی افزود: ایشان در زمان گفت‌وگو با مجریان بدون استثنا بعد از مصاحبه با تک تک عوامل خوش و بش کرده و خسته نباشید می‌گفتند. اخلاص در عمل داشتند و به همین دلیل هم به این مقام رسیدند. البته که نقد به دولت وارد است، اما آنچه باعث ماندگاری ایشان شد اخلاص و سلامت نفسشان بود که پاداش ایشان شهادت بود.

بیان خاطره‌ای از دریافت نشان خادمی آستان مقدس امام رضا(ع) از سوی رئیس جمهور شهید و شعر جدیدی که علیرضا قزوه خواند پایان‌بخش این مراسم بود.

علاوه بر افراد فوق، هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و ادبی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، مسعود ده‌نمکی، انسیه شاه‌حسینی، علیرضا جاویدنیا، محمدرضا شفیعی، احمد نجفی، محمدرضا ورزی، مهران رجبی، علی مسعودی، صفا آقاجانی، بیوک میرزایی، ناهید مسلمی، داود نماینده، میرطاهر مظلومی، رامین پورایمان، اردشیر منظم، پژمان کریمی، آرمان غفاریان، عبدالله روا، کامران نجف‌زاده، امید مهدی‌نژاد، جلیل سامان، گلعلی بابایی، محمدرضا باقری، محمدعلی گودینی، عذرا وکیلی، سیداحمد میرعلایی، جعفر دهقان، بهروز افخمی، راضیه تجار، محسن میرزاعلی، حمید هنرجو، نجم‌الدین شریعتی و قادر طراوت‌پور در این مراسم حضور داشتند.

وحید جلیلی، قائم‌مقام فرهنگی رئیس رسانه ملی، محسن برمهانی، معاون سیما، علی بخشی‌زاده، معاون صدا، حسن عابدینی، معاون امور استان‌ها، مجتبی رضایی، معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، مجید اکبرشاهی، رئیس مرکز سیمرغ، محمدرضا خوشرو، مدیر شبکه نسیم و حمیدرضا افتخاری، مدیر شبکه رادیویی صبا هم از جمله مدیران حاضر در این مراسم بودند.

انتهای پیام
captcha