کد خبر: 4218728
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۱
محمدمهدی اسماعیلی:

شهید آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور تراز بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی یک رئیس جمهور تراز بود، گفت: در این مدت از او چیزی جز ابراز محبت و عاطفه و ارادت درباره اهالی فرهنگ و هنر نشنیدم.

به گزارش خبرنگار ایکنا، محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین یادبود هفتمین روز از شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه ایشان که امروز هفت خرداد با حضور تعداد زیادی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در تالار وحدت برگزار شد، گفت: زبانم برای تشکر از قدردانی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و این ابراز همدلی گسترده قاصر است. برای من خیلی سخت است درباره کسی صحبت کنم که بیشترین تأثیرات در حیات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خودم را از او داشتم. در این سال‌ها خداوند توفیق داد تا هم نفس این شهید عالی مقام باشم و در سال‌هایی که توفیق همکاری همه جانبه با رئیس جمهور شهیدمان را داشتم، جز علاقه زایدالوصف به شهروندان ایرانی از او ندیدم. 

وی افزود: در این نزدیک به سه سال که دوره کوتاه ریاست جمهوری شکل گرفت شما اهل رسانه و هنر گواهی می‌دهید که ایشان اگر کاری می‌توانست انجام دهد از شما دریغ نمی‌کرد. رئیس جمهور ما به همه دغدغه‌های فرهنگ و هنر توجه داشت. او همواره دعوت به سعه صدر و تعامل می‌کرد و با تمام وجود خدمتگذار اهل فرهنگ و هنر بود. او یک رئیس جمهور تراز بود و در این مدت از او چیزی جز ابراز محبت و عاطفه و ارادت درباره اهالی فرهنگ و هنر نشنیدم. او شخصیت دلسوز و خدمتگزار بود و مردم در همین چند روز نشان دادند که چقدر به خدمتگزاران واقعی خود عشق می‌ورزند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه، رئیس جمهور عزیز ما بسیار مظلوم بود، بیان کرد: ایشان بر ما حرام کرده بود که کلمه‌ای از ناامیدی و مشکلات بر زبانمان جاری شود. او خود را وقف مشکلات مردم کرد. او شب و روز نداشت و به بسیاری از استان‌ها بیش از ۱۰ بار سفر کرد. او از مسکو به جنوب کرمان رفت تا بتواند به مشکلات مردم رسیدگی کند. مردم عزیز ایران خدمتگزار صدیق و مجاهدی را از دست دادند. اهالی فرهنگ و هنر نیز بزرگ‌ترین خیراندیش را از دست دادند.

وی در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم خداوند به همه ما قدرت صبوری برای تحمل این غم بزرگ را عنایت کند و بر درجات این شهید بزرگوار و هیئت همراه او بیفزاید. ما معتقدیم امروز دست رئیسی شهید برای گره گشایی گسترده‌تر است. رئیسی رئیس جمهور، به اندازه رئیس جمهور شهید دست بازی نداشت و امیدوارم در پیشگاه الهی دعاگوی همه ما باشد.

 

انتهای پیام
captcha