کد خبر: 4219171
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۶
حجت الاسلام حاجی‌ابوالقاسم:

شهید آیت‌الله رئیسی دارای ویژگی‌های حکمران قرآنی بود

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه بخش‌های عمده هویت قرآنی ایشان را باید در سیره عملی شهید رئیسی دنبال کرد، گفت: اگر به دنبال حکمرانی قرآنی در مقام عینیت هستیم، سیره این رئیس‌جمهور شهید را بررسی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی‌ابوالقاسم، مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت و حوزه‌های علمیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور قرآنی و همراهان ایشان که از سوی جامعه قرآنی کشور در حسینیه الزهرا(س) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش گفت: حقیقتا رئیس‌جمهور ما قرآنی بود و برای جامعه قرآنی ما از این جهت خسارت‌بار است.

وی با بیان اینکه ایشان یک انسان مانوس و علاقه‌مند به قرآن بود، افزود: در آخرین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران، آیت‌الله رئیسی دقایقی زودتر از هیئت همراه به فرودگاه رسیده بودند و زمانی که من وارد فرودگاه شدم و در کنار ایشان نشستم، متوجه شدم که مشغول تلاوت قرآن است. ایشان سوره یس، صافات و ملک را با لحن ملکوتی تلاوت می‌کردند. یا در سازمان ملل همه دیدیم که چگونه از ساحت قرآن حمایت کردند و شاید تنها رئیس‌جمهوری باشد که در تاریخ سازمان ملل این افتخار را به نام خود رقم زدند و تصویر ایشان با قرآن در رسانه‌ها جاودانه شد.

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت با اشاره به اهتمام شهید رئیسی برای ترویج فعالیت‌های قرآنی گفت: شاید در طول تاریخ انقلاب کمتر رئیس‌جمهوری را داشتیم که در شورای توسعه فرهنگ قرآنی شرکت کند و این شورا را با حضور خودش تشکیل دهد.

حاجی‌ابوالقاسم با بیان اینکه بخش‌های عمده هویت قرآنی ایشان را باید در تحلیل قرآن در سیره عملی شهید رئیسی دنبال کرد، گفت: اگر به دنبال حکمرانی قرآنی در مقام عینیت هستیم، خوب است که نگاهی به سیره این رئیس‌جمهور شهید بیندازیم و آن را بررسی کنیم.

وی با اشاره به اینکه خدای متعال در قرآن، حکمرانان مطلوب خودش را به ما معرفی کرده است، گفت: حضرت سلیمان، حضرت یوسف، جناب ذوالقرنین همگی حکمرانان مطلوب خدای متعال بودند و بعد می‌فرماید همه اینها نقشه راه داشته‌اند و در نوع خود نمونه بودند. آنها همه شئون را دارا بودند و در عین مخلص بودن، متخلق نیز بودند. 

این حافظ قرآن در ادامه به  آیه ۵۴ سوره مائده اشاره کرد و گفت: این آیه شش ویژگی مهم دارد که می‌توان آن را جامع تمام ویژگی‌های یک حکمران مطلوب دانست. اولین ویژگی عشق او به خدای متعال و عشق خدای متعال به اوست. انگیزه‌های مادی در حکمرانان الهی رنگ‌باخته است و حکمران قرآنی تمام تلاشش تحصیل رضای خداست.

حاجی‌ابوالقاسم تصریح کرد: رئیس‌جمهور ما عاشق خدا بود و اگر اهل انس با خدا نباشد نمی‌تواند، شبانه‌روز برای مردم بدود. موفقیت عملیات وعده صادق نیز مرهون حمایت‌های همه‌جانبه رئیس جمهور عزیزمان از این عملیات بود. تلاش خستگی‌ناپذیر و روحیه جهادی ایشان برای بنده شگفت‌انگیز بود.

انتهای پیام
captcha