کد خبر: 4219718
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
علی‌اکبر ملکشاهی:

ویژگی‌های قرآنی انسان مؤمن در شهید رئیسی تجلی یافت+ فیلم

‌پیشکسوت قرآنی کشور با بیان اینکه ترجمان ویژگی‌های قرآنی انسان مؤمن در وجود شهید رئیسی متجلی بود، گفت: خلوص ایشان برای خدمت به مردم باعث شد تا برخی از آیات قرآن کریم برای ما ترجمه عملی شود.

علی‌اکبر ملکشاهی، قاری بین‌المللی و پیشکسوت قرآنی، در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن ابزار تأسف و تأثر از سانحه سقوط بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه که منجر به شهادت رئیس‌جمهور محبوب کشورمان شد، با اشاره به فضائل و شخصیت قرآنی شهید رئیسی گفت: آنچه از فضائل ایشان می‌دانستیم، بعد از شهادتشان بروز یافت، هر چند شاهد کار‌های خالص ایشان برای سربلندی و سرفرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو قرآن کریم بودیم.

وی افزود: هرچه از ایشان شنیدیم و دیدیم حاکی از یک مدیریت اسلامی و قرآنی بود و علاقه ایشان به مبانی دینی و اعتقاد راسخ به ارزش‌های قرآنی و نیز خالصانه برای مردم کار کردن باعث شد تا برخی از آیات قرآن کریم برای ما ترجمه عینی و عملی شود، آنجا که می‌فرماید: «...وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ ...» و همه دیدیم که خدای متعال جایگاه و عظمتی جهانی را برای ایشان رقم زد.

این قاری بین‌المللی کشورمان ادامه داد: شهید آیت‌الله رئیسی خصایصی داشتند که مورد تأیید قرآن و دین بود؛ هرچند بخشی از آن را می‌دانستیم و بعد از شهادتشان این شناخت برای افراد بسیاری کامل شد، اما خدا را شاکریم که حامی و پشتیبان ایشان بودیم.

ملکشاهی با بیان اینکه قلباً به شهید رئیسی علاقه‌مند بودم، تصریح کرد: ایشان خالصانه کار‌های اساسی و زیربنایی بسیاری را برای کشور انجام دادند و خلوص نیتشان در کارها برگرفته از منش و روش قرآنی ایشان بود.

وی با اشاره به اینکه بعد از شهادت شهید رئیسی، شخصیت ایشان از حیث اخلاقی در جهان اسلام تبلور یافت، گفت: خدا را شاکریم که چنین الگو‌هایی را در زمان کنونی و در این دوره آشفتگی فکری و جنگ نرم رسانه‌ای دشمن شاهد بودیم. این اتفاق نشان داد که اگر یک انسان با خلوص و برای خدا کار کند، می‌تواند در برابر همه سختی‌ها پیروز شود.

پیشکسوت قرآنی کشور تصریح کرد: شخصیت قرآنی ایشان در جایگاه رفیعی قرار دارد، زیرا برخی از ویژگی‌های قرآنی انسان مؤمن در وجودشان تجلی یافت و خدا را شاکریم که چنین انسان‌های بزرگی در این نظام مقدس حضور یافتند.

وهاب خدابخشی

انتهای پیام
captcha