کد خبر: 4220975
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۱
حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه خبر داد

تدوین سند فرهنگ حج در شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تدوین سند فرهنگ حج در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

حجت‌ الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگیبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که همینک در مکه مکرمه به سر می‌برد، در بازدید از مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه ضمن خداقوت به پزشکان هلال احمر اظهار کرد: بیماران از کاروان‌های مختلف اینجا می‌آیند و در اینجا درمان می‌شوند.

وی با تأکید بر فرهنگ سلامت بیان کرد: مصرف دارو در دوران حج به 10 برابر مصرف دارو در ایران می‌رسد و این در حالی است که مصرف دارو در ایران از میانگین جهانی چهار برابر بیشتر است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از دریافت داروی غیرضروری از سوی بیماران گفت: گاهی برخی بیماران مراجعات متعدد دارند و داروی غیرضروری دریافت می‌کنند، در صورتی که نباید اینگونه باشد و باید فرهنگ سلامت داشته باشیم.

حجت‌الاسلام خسروپناه اظهار کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین سند فرهنگ حج را در دستور کار خواهیم داشت که بخشی از آن مربوط به سلامت است و در تدوین این سند از نظر نخبگان و ذی‌نفعان استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام
captcha