تدوین نظام علمی و بررسی مسائل حوزه زنان و خانواده در کمیته امداد
کد خبر: 4221032
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹

تدوین نظام علمی و بررسی مسائل حوزه زنان و خانواده در کمیته امداد

مشاور امور بانوان کمیته امداد از تدوین نظام علمی و بررسی دقیق مسائل حوزه زنان و خانواده در جامعه هدف کمیته امداد خبر داد.

لاله افتخاریبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، لاله افتخاری، مشاور امور بانوان کمیته امداد در نشست خبری خود به تشریح برنامه‌ها و اقدامات کمیته امداد در حوزه زنان و دختران جامعه هدف پرداخت و گفت: کمیته امداد ماموریت‌های مختلفی دارد و در برخی حوزه‌ها نزدیک به ۶۰ درصد جامعه هدف این نهاد، زنان هستند.

مشاور امور بانوان کمیته امداد با بیان اینکه کمیته امداد در موضوعات مرتبط با زنان در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی، مسکن، اشتغال، فرهنگی، حمایت، سلامت و امور مجلس در حال خدمت‌رسانی است، افزود: این حوزه‌ها به نحوی با زنان مرتبط است و در برخی موارد تا ۸۰ درصد جامعه هدف خدمات را زنان تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم و شخص شهید آیت‌الله رئیسی به حوزه بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند و در کمیته امداد نیز به دلیل گستردگی جامعه هدف و تعدد زنان تحت حمایت، این حوزه از جایگاه خاصی برخوردار است.

افتخاری با اشاره به اقدامات فرهنگی در حوزه بانوان شاغل در کمیته امداد، اظهار کرد: در این راستا برنامه‌ای در قالب هم‌اندیشی بالندگی برای کارکنان امداد برگزار می‌شود.

مشاور امور بانوان کمیته امداد ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های خوب داخل امداد و با کمک مشاوران بانوان در استان‌ها، نظام مسائل حوزه زنان و خانواده را به صورت علمی تهیه کرده و اولویت مسائل زنان را در جامعه هدف امداد بررسی کرده‌ایم. گام بعدی دختران هستند که از چند ماه قبل اقدام به تهیه این نظام مسائل در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، نخبگان، ازدواج و سبک زندگی کردیم تا براساس در جهت شناسایی نیاز‌ها و برنامه‌ریزی برای رفع آن اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب هیئت اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و یادآور شد: باتوجه به تنوع مسائل، نیاز بود که هیئت اندیشه‌ورزی داشته باشیم که این موضوع در کمیته امداد تصویب شد و جلسات به صورت منظم برگزار می‌شود. هیئت اندیشه‌ورز در کمیته امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزنان زنان برگزار شده است.

افتخاری به سفر‌های استانی خود به مناطق محروم پرداخت و بیان کرد: در این سفر‌ها گنجینه‌های امداد شناسایی می‌شوند. به عنوان مثال در استان فارس بیش از ۱۰۰ مادر و دختر مددجو حافظ کل قرآن بودند و ۲ هزار نفر در حال حفظ قرآن هستند. بسیاری از نخبگان ما در حوزه‌های مختلف قرآن و نقاشی فعال هستند و این موضوع ظرفیت جامعه امداد را نشان می‌دهد.

مشاور امور بانوان کمیته امداد یکی از فعالیت‌ها جهت هم‌افزایی را شرکت در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: عرصه اشتغال در قالب بنیاد حیات در حال تلاش و شناسایی این افراد و آموزش آنان بوده است که با تعامل صورت گرفته با وزارت خارجه، جشنواره و نمایشگاهی برگزار شد و از آثار مددجویان امداد نیز بسیار استقبال شد.

وی با بیان اینکه تعامل بسیار خوبی بین کمیته امداد و مسئولان در وزارت خارجه شکل گرفته است، بیان کرد: به تازگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در سازمان ملل گزارش بسیار خوبی در مورد زنان و خانواده دادند که بخش عمده آن مربوط به گزارش عملکرد کمیته امداد به عنوان بال کارآمدی نظام بود.

مشاور امور بانوان کمیته امداد از تصویب هیئت اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: هیئت اندیشه‌ورز در امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزه زنان در امداد برگزار شده است.

انتهای پیام
captcha