کد خبر: 4225909
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۷

داور و قاری ایرانی عازم مسابقات قرآن روسیه می‌شوند

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام داور و قاری کشورمان به مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه طی اوایل مردادماه امسال خبر داد.

داور و قاری ایرانی عازم مسابقات قرآن روسیه می‌شوند

حمید مجیدی‌مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور روسیه در مردادماه خبر داد و گفت: در این مسابقات یک داور و یک قاری قرآن کریم از ایران حضور خواهد داشت.

وی افزود: بر همین اساس غلامرضا شاه‌میوه‌اصفهانی از اساتید مطرح و داوران بین‌المللی کشورمان در گروه داوری این دوره از مسابقات حضور خواهد یافت.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف بیان کرد: در رشته قرائت تحقیق نیز امید حسینی‌نژاد، قاری ممتاز کشوری از استان خراسان رضوی به عنوان نماینده کشورمان اعزام می‌شود. 

دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور درباره زمان برگزاری بیان کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده، بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه از دوم تا هفتم مردادماه در شهر کازان برگزار خواهد شد. نمایندگان کشورمان نیز روزهای ابتدایی مردادماه عازم روسیه خواهند شد. 

مجیدی‌مهر مسابقات روسیه را یکی از مسابقات معتبر در بین رویدادهای قرآنی معرفی کرد و گفت: آرزوی موفقیت برای نماینده کشورمان دارم و امیدوارم فارغ از دریافت هر نتیجه‌ای از سوی قاری اعزامی کشورمان، شاهد اعتلای پرچم قرآنی جمهوری اسلامی ایران در این رویداد باشیم. 

داور و قاری ایرانی عازم مسابقات قرآن روسیه می‌شوند

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین در مورد نحوه انتخاب نماینده اعزامی گفت: طی برگزاری جلسات مشترک با کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم و بر اساس مصوبه این کمیته، حسینی‌نژاد به عنوان نماینده کشورمان برای حضور در این رویداد رقابتی انتخاب شد.

یادآور می‌شود، سیدامید حسینی‌نژاد، سال گذشته و در چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که به میزبانی شهر بجنورد خراسان شمالی برگزار شد، رتبه چهارم رشته قرائت تحقیق را به دست آورد. وی سابقه حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشورهایی همچون ترکیه را نیز در کارنامه دارد. 

قاریان و حافظان کشورمان یک سال در میان به مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه اعزام می‌شوند، سال گذشته حسین خانی‌بیدگلی، حافظ کل قرآن کریم به نمایندگی از کشورمان اعزام شد و در نهایت رتبه دوم این رویداد را به دست آورد. 

انتهای پیام
captcha