کد خبر: 4226128
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۰
توکلی زاده مطرح کرد

ضرورت ایجاد حکمرانی ورزشی

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران خطاب به قهرمانان شاغل در شهرداری پایتخت گفت: یکی از راه‌های ایجاد تعامل در جامعه، استفاده از ورزش است؛ لذا درصدد هستیم برای تعمیق این تعاملات نه تنها با کلانشهر‌های کشور بلکه در مسیر ایجاد دیپلماسی ورزشی با کشور‌های منطقه حرکت کنیم.

ضرورت ایجاد حکمرانی ورزشیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، محمدامین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در نشست صمیمی با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی شاغل در شهرداری که امروز ۲۰ تیرماه در تالار ایوان شمس برگزار شد به ظرفیت‌های قهرمانان و مربیان ورزشی در ساخت و تولید معنا در زندگی اشاره و اظهار کرد: شما می‌توانید برای نسل‌های آتی، معنای جدیدی از زندگی تولید کنید. یعنی به آنها القا کنید که می‌توانند قله‌ها را فتح کنند و زیستی با معنا داشته باشند. این امر با آموزش به دست نمی‌آید بلکه با چگونه زیستن حاصل می‌شود؛ یعنی همان کاری که مربی انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: یک استاد، مهارت و تکنیک را تعلیم می‌دهد و یک مربی زندگی را یاد می‌دهد. چنانچه این دو با هم یکی شوند، مربیان، اساتید بزرگ زندگی می‌شوند.

توکلی‌زاده همچنین ضمن استماع چالش‌های مطرح شده از سوی قهرمانان و پیشکسوتان حاضر در جلسه، در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع حکمرانی ورزش در جامعه پرداخت و گفت: اداره جامعه از طریق ورزش امری منسوخ شده است. الان در دنیا از ورزش برای پیشبرد اهداف کلان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استفاده می‌کنند و ما نیز باید چنین دیدگاهی به ورزش شهروندی داشته باشیم.

وی افزود: در مسابقات کلانشهر‌ها (شهر قهرمان) دیدیم که که این رقابت‌ها چگونه موجب تعامل بیشتر بین کلانشهر‌ها شد. توصیه من به مدیرعامل سازمان ورزش هم این است که از این فرصت در عرصه روابط اجتماعی استفاده شود و به سمت دیپلماسی ورزشی با کشور‌های منطقه برویم.

در ادامه این جلسه قهرمانان حاضر نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون چالش‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود ورزشی در فضای مدیریت شهری پرداختند.

اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ضمن استماع مطالبات و دیدگاه‌های مطرح شده، موفقیت‌های سازمان متبوع خود را مرهون همکاری موثر و بی‌بدیل قهرمانان در عرصه ورزش شهروندی برشمرد و افزود: این حضور ارزشمند را ارج می‌نهیم و با برنامه‌ریز‌های دقیق و آسیب شناسی، درصدد رفع نواقص هستیم تا بهترین و مطلوب‌ترین خدمات را در عرصه رویداد‌ها و نیز بهره‌مندی از اماکن و فضا‌های ورزشی به شهروندان تهرانی ارائه دهیم چرا که این امر، شایسته ام‌القرای پایتخت کشور‌های اسلامی است.

در این نشست مدال آوران آسیایی و جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله فوتبال، تکواند، جودو، کشتی، وزنه‌برداری، والیبال، دوومیدانی، کاراته، فوتسال، فوتبال ناشنوایان، گلبال، کیک بوکسینگ، کمانگیری روی اسب، بوکس و شمشیربازی حضور داشتند و در پایان از قهرمانان حاضر تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
captcha