کد خبر: 1444706
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۵
خبرنگاران افتخاری/ حمیدرضا گل‌محمدی: فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بابلسر در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان مازندران، گفت: هنرمندان ما با وجود شاخصه‌های مستثنی از انقلابات دیگر دنیا توانسته‌اند که از انقلابشان به‌خوبی صیانت کنند.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سیدموسی حسین‌نژاد، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بابلسر در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان مازندران که روز هشتم شهریورماه با حضور تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی و هنرمندان بسیجی رشته ادبیات داستانی از سراسر استان در سالن شهید کدخدایی سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شد، با اشاره به اهمیت و نقش هنر در جامعه و هدایت انسان به‌سوی رستگاری و سعادت، گفت: در روزهای پربرکت خوبی همچون میلاد حضرت معصومه(س) و میلاد ثامن‌الحجج(ع) قرار گرفته‌ایم. ضمن تبریک این روزهای مبارک به شما هنرمندان بسیجی باید بگویم که با توجه به طبع و روحیه ظریف هنرمندان، این قشر کارهای بزرگی را در انقلاب دنیا صورت داده‌اند که با عملکرد خود در هر برهه و زمان نفس‌گیر، انقلاب خودشان را حفظ کرده‌اند و از پیچ و خم‌های خطرناک عبور داده‌اند.

وی افزود: انقلاب ما دارای عناصر خاص و برجسته‌ای است و هنرمندان ما با وجود این شاخصه‌های مستثنی از انقلابات دیگر دنیا توانسته‌اند که از انقلابشان به‌خوبی صیانت کنند.

حسین‌نژاد تصریح کرد: کار هنرمند کار محسوسی است و هنرمند باید جایگاهش را به‌خوبی بشناسد و در حوزه هنر با ظرافت ویژه‌ای عمل کند تا اینکه بتواند در جامعه مثمر ثمر واقع شود.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بابلسر با اشاره به ترفند دشمنان اسلام و ایران که از طریق هنرهای نمایشی و انیمیشن توانسته‌اند تفکرات شوم خود را در فکر کودکان ما القاء کنند، بیان کرد: غربی‌ها با ارائه انیمیشن‌هایی نظیر پلنگ صورتی و پسر شجاع با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تفکر کودکان ما القاء می‌کنند که سیگار کشیدن و یا پیپ کشیدن که توسط پلنگ صورتی و پدر پسر شجاع صورت می‌گیرد کار خوبی است و به این طریق فرهنگ غلط خود را با هنر انیمیشن بر پیکره اجتماع ما وارد می‌کنند و ما به راحتی پذیرای آن می‌شویم.

وی ادامه داد: در سینمای هالیوود و بالیوود فیلم‌هایی نظیر هری پاتر به خورد جهان سوم می‌دهند و با وارد شدن به خط قرمزهای ما، جامعه ما را با روحیات اخلاقی خود که مخالف با روحیات ما است مأنوس می‌کنند و از این ابزار برای رسیدن به اهداف خود بهره‌های فراوانی بردند. در این سینما لباس‌ها، ماشین، نوع زیستن،‌ نوع آداب و معاشرت، حتی خیلی وقت‌ها نوع آشنا شدن و ازدواج، روش‌های غربی است. آن‌ها سبک زندگی هنری را محدود کردند.

حسین‌نژاد در ادامه با اشاره به این مطلب که غربی‌ها برای کودکان و نوزادان ما برنامه‌ریزی کرده‌اند، اظهار کرد: غربی‌ها عروسک‌های باربی را خلق کرده‌اند و عکس‌های باربی را بر لباس و وسایل شخصی نوزادان نقش زده‌اند و به بازار ما روانه کرده‌اند تا اینکه جامعه ما با این عروسک باربی که ما با آن مأنوس نیستیم خو بگیرند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بابلسر با ارائه این مطلب که انقلاب ما تنها انقلابی است در جهان که توانسته است در مقابل هجمه‌های فرهنگی کشور‌های بیگانه و غربی از خود استقامت نشان بدهد، افزود: برخی از انقلابات جهان را نظیر انقلاب لیبی را اگر با دقت مطالعه و بررسی کنیم، خواهیم دید که از ناحیه فرهنگی صدمات بسیاری مواجه شده است و در این حوزه شکست خورده است.

وی در پایان سخنان خود هنرمندان واقعی را شهیدان دانست و تصریح کرد: شهیدان هنرمندان واقعی هستند که با ایثار، جان خود را در راه خدا هدیه کردند.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم، طی برنامه‌ای از خانواده شهید شاخص هنرمند شهرستان بابلسر و هنرمندان برتر این جشنواره تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: