تجليل رئيس‌جمهور از 20 خادم قرآن‌كريم
کد خبر: 1663709
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۸۷ - ۲۲:۱۷

تجليل رئيس‌جمهور از 20 خادم قرآن‌كريم

گروه سياسی: رئيس‌جمهور، دقايقی پيش طی مراسمی در نهاد رياست جمهوری، از 20 خادم، فعال ممتاز و برگزيده قرآن‌كريم تجليل كرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، چهاردهمين دوره تكريم و تجليل از خادمان قرآن به‌همت مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور چهارشنبه‌شب، 5 تيرماه در نهاد رياست جمهوری برگزار ‌شد.
اين مراسم با حضور محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور، محمدحسين صفارهرندی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و خواجه‌پيری، مسئول مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور و همچنين برخی از شخصيت‌های فرهنگی و قرآنی در سالن شهيد بهشتی نهاد رياست جمهوری برگزار شد.
در اين مراسم، محمود احمدی‌نژاد رئيس‌جمهور كشورمان به ايراد سخنران پرداخت و گفت: قرآن جامع همه زيبايی‌ها، پاسخگوی همه سلايق و شكوفا‌كننده‌ استعدادهاست. قرآن عين الهام، هنر و حكمت است و بدون آن، حركت در مسير شكوفايی استعدادها، خدايی‌شدن و خدايی‌زيستن مفهوم ندارد.
رئيس‌جمهور همچنين با اشاره به آيات ابتدايی سوره بقره اظهار كرد: قرآن برای هدايت متقين آمده‌است و اولين نشانه متقين ايمان به غيب است؛ اين ايمان به غيب، تضمين و تجلی قرآن است.
پيش از سخنرانی رئيس‌جمهور، صفار هرندی وزير كشور در سخنانی به ارائه گزارش فعاليت‌های قرآنی دولت نهم پرداخت و بيان كرد: فعاليت‌های قرآنی دولت نهم از جمله دستاوردهايی است كه بايد آنها را دولت نهمی قلمداد كرد، فعاليت در اين دولت، رشدی بيش از 2 هزار درصد داشته و اين، گواه قرآن‌محور و مسجد‌مدار بودن اين دولت است.
وی همچنين اعلام كرد: همه فعالان قرآنی كه تحت پوشش يك مؤسسه فعاليت می‌كنند، می‌توانند از حمايت‌های مركز توسعه بهره‌مند شوند.
در اين مراسم كه از ساعت 21 آغاز ‌شد، از 20 نفر از خادمان قرآن در رشته‌های پژو‌هش‌های قرآن‌كريم، آموزش قرآن‌كريم، تبليغ و ترويج قرآن‌كريم، فعاليت‌های هنری، مديريت امور قرآنی و خدمات چا‌پ و نشر قرآن‌كريم در سه درجه خادمان قرآن، فعال ممتاز قرآنی و فعال برگزيده تجليل به‌عمل آمد.
در بخش خادمان قرآنی، «محمد‌مهدی ركنی‌يزدی» در حوزه علوم قرآنی، «محمدباقر بهبودی» در حوزه معارف و ترجمه تفسيری قرآن، «محمدعلی اوحدی» در حوزه آموزش عمومی و تخصصی قرائت قرآن، «ملازهرا بيگم» در حوزه آموزش مكتب‌خانه‌ای قرآن، «عبدالرسول عبايی» در حوزه داوری و علم وقف و ابتدا در تلاوت قرآن، «حسين زمرشيدی» در حوزه هنرهای سنتی با مضامين قرآن كريم، «مصطفی صدرزاده» در حوزه مديريت امور قرآنی و سيد «محمدعلی مرعشی» در حوزه نشر قرآن و كتب علوم قرآنی برگزيده و مورد تجليل قرار ‌گرفتند.
در بخش فعالان ممتاز قرآنی، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين «علی‌اكبر بابايی» در حوزه پژوهش‌های علوم قرآنی، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين «علی حبيبی» در حوزه آموزش عمومی قرآن‌كريم، «محمد عباسی» در حوزه تلاوت تبليغی قرآن‌كريم، «محمدعلی قربانی» در حوزه خوش‌نويسی قرآنی، «جواد مزدآبادی» در حوزه فيلم‌سازی با مضامين قرآنی و حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين «محمد موحدی‌نژاد» در حوزه مديريت امور قرآنی انتخاب و تجليل شدند.
همچنين در بخش فعالان برگزيده، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين «محمد فاكرميبدی» در حوزه پژوهش‌های معارف قرآن‌كريم، «كاظم بافتی‌گرامی» در حوزه حفظ تبليغی قرآن‌كريم، «سعيد كائينی» در حوزه فيلم‌سازی با مضامين قرآنی، «مهين‌دخت سالك‌مهدوی» در حوزه تذهيب و نگارگری قرآنی، «فاطمه نصيری‌فرد» در حوزه فيلم‌سازی با مضامين قرآنی و حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين «علی شاهسونی» در حوزه مديريت امور قرآنی لوح تقدير و جايزه از دست رئيس‌جمهور دريافت ‌كردند.
يادآوری می‌شود چهاردهمين همايش تكريم و تجليل از خادمان قرآن به رسم هر ساله قرار بود در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم برگزار شود كه به علت عدم حضور رئيس‌جمهور، همايش مذكور به امشب موكول شد.
همچنين پانزدهمين همايش تكريم و تجليل از خادمان قرآن در شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن‌كريم برگزار خواهد‌شد.
captcha