کد خبر: 3103299
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲
حمزه‌زاده خبر داد:
گروه ادب: قائم‌مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی، پنج کاندیدای دریافت جایزه چهره برگزیده سال 93 هنر انقلاب اسلامی را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده، قائم مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی در معرفی کاندیداهای نهایی مراسم ویژه روز هنر انقلاب اسلامی گفت: در بخش سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم سینمایی «چ» و نرگس آبیار برای فیلم «شیار 143» کاندید شده‌اند. در بخش تجسمی نیز مسعود نجابتی برای فعالیت در حمایت و تولید آثار تجسمی برای دفاع از شأن نبی مکرم اسلام(ص) کاندید دریافت جایزه شده است.
وی ادامه داد: در بخش شعر فاضل نظری به خاطر جریان‌سازی شعر انقلاب اسلامی و در بخش ادبیات نیز، مرتضی سرهنگی به دلیل تاثیرگذاری و ایجاد ادبیات دفاع مقدس و گونه‌ای از ادبیات که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور را از ورود ادبیات وارداتی بی‌نیاز کرده است و حضور موثر وی در تولید 4 اثر مطرح دفاع مقدس در سال 93،  کاندیدای دریافت نشان «چهره سال هنر انقلاب اسلامی» شده‌اند.
قائم مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی اظهار کرد: از این نفرات، یک هنرمند به عنوان چهره برگزیده سال 93 هنر انقلاب اسلامی در مراسم ویژه‌ای در حوزه هنری معرفی خواهد شد.
حمزه‌زاده همچنین گفت: به منظور ایجاد یک جریان پیشرو برای تولید محتوای ارزشمند در موضوعات مورد دغدغه حوزه هنری و شناسایی و معرفی آثار ارزشمند در موضوعات انقلاب اسلامی در چند سال اخیر اقدام به تقدیر از هنرمندان مؤثر در این عرصه کردیم که امسال به لطف خدا به شیوه‌ای منسجم‌تر و بر مبنای شاخص‌های از قبل تدوین شده از یک هنرمند و مؤثرین در هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره سال هنر انقلاب تجلیل خواهیم کرد.
معاون هنری حوزه هنری در مورد شیوه انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی گفت: در طول سال 93 همان طور که از قبل وعده کرده بودیم آثار تولید شده‌ای که با شاخص‌های ذکر شده تطابق داشت را شناسایی کردیم و در معرفی قضاوت کارشناسان و نخبگان هنری قرار دادیم. این آثار صرفاً به تولیدات حوزه هنری محدود نمی‌شود و هر اثر هنری که مضامین هنر انقلاب را در خود جای داده بود به چرخه انتخاب کارشناسان ما اضافه شد.
وی افزود: در مرحله نهایی از حضور بهترین صاحب‌نظران عرصه هنر انقلاب و هنرمندان مؤمن و متعهدی که همواره در طول سال‌های انقلاب اسلامی از مؤثرترین و پیشگامان هنر انقلاب بودند برای قضاوت دعوت کردیم که ایشان در نهایت یک چهره را به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی معرفی کردند که البته از 3 نفر دیگر از آنان نیز در این روز تقدیر خواهد شد.
دبیر کمیته انتخاب چهره هنر انقلاب در خصوص دیگر برنامه‌های این روز گفت:  تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سال 93 به غیر از جشنواره‌های حوزه موفق به دریافت 115 عنوان جایزه از جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی شده است. در مراسم امسال از 20 نفر از خالقان این آثار که در جشنواره‌های سطح یک کشور مثل جشنواره‌های فجر، جایزه داستان انقلاب، کتاب سال دفاع مقدس، شهید غنی‌پور، دوسالانه عکس ایران، فیلم عمار، پویانمایی تهران، فیلم رشد کودکان و نوجوانان و قلم زرین جایزه‌های اصلی را از آن خود کرده‌اند، تقدیر خواهد شد.
حمزه‌زاده همچنین از جایزه ویژه رخداد هنری خبر داد و اظهار کرد: از متولیان یک رخداد هنری که در پیشبرد اهداف هنر انقلاب در سال 93 بیشترین تأثیر را داشته‌اند نیز تقدیر خواهد شد.
جشن هنر انقلاب 19 فروردین، ساعت 16 در تالار سوره حوزه هنری برگزار و چهره سال 93 هنر انقلاب معرفی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: