کد خبر: 3297548
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی عنوان کرد:
گروه اقتصاد: میرمحمدصادقی، هدف بخش اعتباری در سال جاری را تمرکز بر تسهیلات خرد، تأمین سرمایه در گردش و تسهیلات بنگاه‌های کوچک و متوسط عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سیدعلی‌اصغر میرمحمد‌صادقی، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در زمینه روش صحیح اعطای تسهیلات خُرد گفت: ابتدا بایستی متقاضیان واقعی شناسایی شود و اهتمام داریم تسهیلات به اقشار نیازمند جامعه برسد چون در گذشته گزارش‌‌هایی از اعطای تسهیلات صوری در زمینه تسهیلات خرید خودرو و کالا وجود داشت.
میرمحمد‌صادقی با اشاره به جلسه‌ای که با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان برگزار شده، تصریح کرد: شیوه نامه‌ اجرای صحیح مصوبات، تدوین و حداکثر طی هفته آتی به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی به هماهنگی‌های ایجاد شده با وزارت صنعت معدن و تجارت اشاره کرد و گفت:‌ مکانیزم طراحی شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به گونه‌ای است که تسهیلات به کالاها و خودروهای تولید داخلی و مصرف کنندگان واقعی تعلق بگیرد.
وی با بیان اینکه سقف تسهیلات پرداختی برای وام خودرو 150 میلیون ریال و 60 درصد کل مبلغ خودرو می باشد، عنوان کرد: عملکرد بانک‌ها برای تحقق این اهداف براساس گزارش‌های ماهانه آنها، رصد شده و با بانک‌هایی که عملکرد مناسبی نداشته باشند، برخورد خواهد شد. به طور کلی، بانک ها بایستی در حل مشکلات متقاضیان واقعی عمل کنند.
میرمحمد‌صادقی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را 3 تا 5 ساله عنوان کرد و افزود: سود این تسهیلات در قالب عقود مبادله‌ای مصوب شورای پول و اعتبار 21 درصد تعیین شده است.
وی با اشاره به‌ تدوین شیوه‌نامه تسهیلات خرید کالای زوجین گفت: زوجینی که تمایل به خرید کالا دارند، می‌توانند طبق قانون بودجه تسهیلاتی تا سقف 100 میلیون ریال (برای هر یک از زوجین) دریافت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: